Fotó: Rab Zoltán
Az év végéig további 45 kilométer autópályát adhatnak át a forgalomnak – becsülte meg egy interjúban Lucian Bode közlekedésügyi miniszter. Három különböző autópálya néhány kilométeréből adódhat össze ez a szám.
2020. október 15., 11:542020. október 15., 11:54
– nyilatkozta a Hotnews.ro-nak a közlekedési tárca vezetője.
A romániai út- és vasútépítéseket monitorozó Pro Infrastruktúra Egyesület pénteken közzétett elemzése szerint reálisan 23 kilométer, különösen szerencsés helyzetben pedig 64 kilométer újonnan épült autópálya nyílhat meg 2020-ban Romániában.
Hasonló a helyzet elmondása szerint Bukarest körgyűrűjével is, ebben az esetben 1 millió lejes bírságot is kiróttak már.
A mandátuma végéhez közeledve, Lucian Bode mérleget is vont. Közölte: 150 kilométernyi építőtelepet vett át a különböző sztrádákon, a munkálatok értéke elérte a 7,5 milliárd lejt. Úgy becsüli, hogy mandátuma végén 350 kilométeren zajlanak majd munkálatok, amelyek értéke 18,8 milliárd lejre rúg.
A Nagykereki–Bors II autópálya-határátkelőhely múlt pénteki megnyitása csak a határ mellett fekvő Nagyváradot teszi elérhetővé gyorsforgalmi úton a romániai nagyvárosok közül. Legalább öt évet kell még várni, míg Várad és Marosvásárhely között is megépül az autópálya, a Marosvás&
Mint ismeretes, idén mostanáig megnyitották a forgalom előtt a magyar határ közelében futó Bihar–Bors-sztrádaszakaszt, valamint az észak-erdélyi autópálya Radnót és Maroskece közötti szakaszát.
Románia meglepetést fog okozni azzal, hogy milyen gyorsan megépíti a hiányzó autópályákat – jelentette ki Klaus Iohannis államfő az A3-as észak-erdélyi autópálya Maroskece–Radnót szakaszának pénteki avatóján.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
szóljon hozzá!