2011. augusztus 04., 07:382011. augusztus 04., 07:38
Barroso ezzel szemben gazdasági és költségvetési szempontból indokolatlannak nevezte a piaci aggodalmakat, valamint rámutatott, hogy a két EU-tagállam igyekszik minden szükséges lépést megtenni gazdaságuk megerősítése érdekében. Az Európai Bizottság elnöke szerint a befektetők azért bizalmatlanok, mert nem tudják, mennyire képes az euróövezet rendszerszinten válaszolni a kialakuló válságra.
José Manuel Barroso emlékeztetett arra, hogy a július 21-ei megegyezés a második görög mentőcsomagról már próbált rendszerszinten válaszokat találni a problémákra. Ilyen volt – egyedi és nem általános megoldásként – a magánszektor bevonása a teherviselésbe, az Európai Pénzügyi Stabilitási Eszköz (EFSF) hatékonyságának növelése vagy az euróövezet kormányzati szerkezetének megváltoztatása. A Bizottság vezetője sürgette a júliusi tárgyalások résztvevőit, hogy minél előbb tegyenek eleget ígéreteiknek, ezzel is „egyértelműen jelezve az eurózóna eltökéltségét az adósságválság kezelésére a helyzet komolyságának megfelelő eszközökkel.” Barroso közleményében biztosított arról, hogy a július 21-ei megállapodás hatályba lépéséhez szükséges technikai munka elkezdődött, és a lehető leghamarabb be is fog fejeződni.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!