Fotó: Környezetvédelmi minisztérium
Rögtön az elején akadályokba ütközik a Nagyvárad és Arad között tervezett gyorsforgalmi út építése: óvás miatt felfüggesztik az egyik szakasz megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást.
2024. április 10., 17:002024. április 10., 17:00
2024. április 10., 17:562024. április 10., 17:56
Az Economedia gazdasági portál szerint a közúti infrastruktúráért felelős országos vállalat (CNAIR) azért függeszti fel a gyorsforgalmi út első szakaszának munkálataira kiírt pályázatot, mert az osztrák Strabag kedden óvást nyújtott be az Országos Vitarendezési Tanácshoz.
A Strabag azt állítja, hogy a CNAIR nem válaszolt a március közepén küldött észrevételeire, és fenntartotta az ajánlatok benyújtásának április 10-re, szerdára kitűzött határidejét.
A vállalkozó kifogása automatikusan az eljárás felfüggesztéséhez és az ajánlatok benyújtási határidejének meghosszabbításához vezet. Ha az óvásnak helyt adnak, akkor a CNAIR-nek válaszolnia kell a felvilágosításra irányuló kérelmekre.
Az Economedia szerint
Az A7-es autópályát építő UMB esetében például 30 hónapos határidőt szabtak meg a hosszú szakaszok kivitelezésére.
A Strabag a Geigerrel közösen a múlt hónapban fejezte be a Nagyvárad-Bors II. gyorsforgalmi utat, és jelenleg nincs szerződése nagy infrastrukturális beruházások kivitelezésére.
A romániai szakhatóság február 22-én tette közzé a Nagyvárad–Arad gyorsforgalmi út első szakaszára vonatkozó pályázatot,
A gyorsforgalmi út teljes hossza 120 kilométer, és magában foglal egy Románia és Magyarország közötti új határátkelőhelyet Nagyszalontánál.
A mostani akadály már csak azért is bosszantó, mert a gyorsforgalmi út ügye az elmúlt hónapokban villámgyorsan haladt előre.
A gyorsforgalmi út stratégiai eleme a Balti-tengert a Fekete-tengerrel és az Égei-tengerrel összekötő útvonalnak, a legrövidebb útvonal Észak- és Dél-Európa között, a folytatása a leendő Temesvár–Temesmóra–Belgrád autópálya lesz.
Kiírták a versenytárgyalást a Nagyváradot Araddal összekötő, 120 kilométeres gyorsforgalmi út kivitelezésére – jelentette be pénteken Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!