Fotó: Környezetvédelmi minisztérium
Rögtön az elején akadályokba ütközik a Nagyvárad és Arad között tervezett gyorsforgalmi út építése: óvás miatt felfüggesztik az egyik szakasz megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást.
2024. április 10., 17:002024. április 10., 17:00
2024. április 10., 17:562024. április 10., 17:56
Az Economedia gazdasági portál szerint a közúti infrastruktúráért felelős országos vállalat (CNAIR) azért függeszti fel a gyorsforgalmi út első szakaszának munkálataira kiírt pályázatot, mert az osztrák Strabag kedden óvást nyújtott be az Országos Vitarendezési Tanácshoz.
A Strabag azt állítja, hogy a CNAIR nem válaszolt a március közepén küldött észrevételeire, és fenntartotta az ajánlatok benyújtásának április 10-re, szerdára kitűzött határidejét.
A vállalkozó kifogása automatikusan az eljárás felfüggesztéséhez és az ajánlatok benyújtási határidejének meghosszabbításához vezet. Ha az óvásnak helyt adnak, akkor a CNAIR-nek válaszolnia kell a felvilágosításra irányuló kérelmekre.
Az Economedia szerint
Az A7-es autópályát építő UMB esetében például 30 hónapos határidőt szabtak meg a hosszú szakaszok kivitelezésére.
A Strabag a Geigerrel közösen a múlt hónapban fejezte be a Nagyvárad-Bors II. gyorsforgalmi utat, és jelenleg nincs szerződése nagy infrastrukturális beruházások kivitelezésére.
A romániai szakhatóság február 22-én tette közzé a Nagyvárad–Arad gyorsforgalmi út első szakaszára vonatkozó pályázatot,
A gyorsforgalmi út teljes hossza 120 kilométer, és magában foglal egy Románia és Magyarország közötti új határátkelőhelyet Nagyszalontánál.
A mostani akadály már csak azért is bosszantó, mert a gyorsforgalmi út ügye az elmúlt hónapokban villámgyorsan haladt előre.
A gyorsforgalmi út stratégiai eleme a Balti-tengert a Fekete-tengerrel és az Égei-tengerrel összekötő útvonalnak, a legrövidebb útvonal Észak- és Dél-Európa között, a folytatása a leendő Temesvár–Temesmóra–Belgrád autópálya lesz.
Kiírták a versenytárgyalást a Nagyváradot Araddal összekötő, 120 kilométeres gyorsforgalmi út kivitelezésére – jelentette be pénteken Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!