Fotó: Környezetvédelmi minisztérium
Rögtön az elején akadályokba ütközik a Nagyvárad és Arad között tervezett gyorsforgalmi út építése: óvás miatt felfüggesztik az egyik szakasz megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást.
2024. április 10., 17:002024. április 10., 17:00
2024. április 10., 17:562024. április 10., 17:56
Az Economedia gazdasági portál szerint a közúti infrastruktúráért felelős országos vállalat (CNAIR) azért függeszti fel a gyorsforgalmi út első szakaszának munkálataira kiírt pályázatot, mert az osztrák Strabag kedden óvást nyújtott be az Országos Vitarendezési Tanácshoz.
A Strabag azt állítja, hogy a CNAIR nem válaszolt a március közepén küldött észrevételeire, és fenntartotta az ajánlatok benyújtásának április 10-re, szerdára kitűzött határidejét.
A vállalkozó kifogása automatikusan az eljárás felfüggesztéséhez és az ajánlatok benyújtási határidejének meghosszabbításához vezet. Ha az óvásnak helyt adnak, akkor a CNAIR-nek válaszolnia kell a felvilágosításra irányuló kérelmekre.
Az Economedia szerint
Az A7-es autópályát építő UMB esetében például 30 hónapos határidőt szabtak meg a hosszú szakaszok kivitelezésére.
A Strabag a Geigerrel közösen a múlt hónapban fejezte be a Nagyvárad-Bors II. gyorsforgalmi utat, és jelenleg nincs szerződése nagy infrastrukturális beruházások kivitelezésére.
A romániai szakhatóság február 22-én tette közzé a Nagyvárad–Arad gyorsforgalmi út első szakaszára vonatkozó pályázatot,
A gyorsforgalmi út teljes hossza 120 kilométer, és magában foglal egy Románia és Magyarország közötti új határátkelőhelyet Nagyszalontánál.
A mostani akadály már csak azért is bosszantó, mert a gyorsforgalmi út ügye az elmúlt hónapokban villámgyorsan haladt előre.
A gyorsforgalmi út stratégiai eleme a Balti-tengert a Fekete-tengerrel és az Égei-tengerrel összekötő útvonalnak, a legrövidebb útvonal Észak- és Dél-Európa között, a folytatása a leendő Temesvár–Temesmóra–Belgrád autópálya lesz.
Kiírták a versenytárgyalást a Nagyváradot Araddal összekötő, 120 kilométeres gyorsforgalmi út kivitelezésére – jelentette be pénteken Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ilie Bolojan csütörtök esete kijelentette: Nicușor Dan államfő a kormány beiktatásakor arra kérte őt, hogy tegyen meg mindent az adóemelések elkerülésért, de a költségvetés állapota ezt nem tette lehetővé.
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
szóljon hozzá!