2012. április 04., 09:242012. április 04., 09:24
Mind kiderült, a vezetőség továbbra is érdekelt a romániai piacban, így a közeljövőben a cég népszerűsítése terén szeretnének beruházni, a későbbiekben pedig – a makrogazdasági körülményektől függően – a hálózatot is bővíteni fogják. Michael Krahn, a Praktiker Románia menedzsere ezzel kapcsolatban úgy nyilatkozott, több megoldást is találtak a vállalat tevékenységének hatékonyabbá tételére. „A részvényesek természetesen folyamatosan tárgyalnak a profitoptimalizálás stratégiájának kérdéséről, a kirendeltségek felszámolása azonban nem egyszerű döntés, különösen, ha több százmillió eurós üzletről beszélünk” – magyarázta a menedzser.
A Praktiker illetékesei egyébként bizakodóak az úgynevezett do-it-yourself típusú piac fejlődésével kapcsolatban, annak ellenére, hogy a kiskereskedelmi szférának az elmúlt két évben számos nehézséggel kellett szembenéznie. A Praktiker legutóbbi pénzügyi eredményei ugyanakkor megfelelnek az előzetes költségvetési becsléseknek, ez pedig a piac stabilizálódását jelenti.
A Praktiker Románia eladásai 2011 első felében meglehetősen hanyatló tendenciát mutattak, ennek ellenére az év utolsó negyedévében a cégnek sikerült pozitív eredményeket felmutatnia, 2012-re pedig további javulás várható, mivel a házfelújítási munkálatok száma jelentősen nőtt az utóbbi időben. „2009 és 2011 között Romániában lényegesen viszszaesett a do-it-yourself piaca a gazdasági ingadozás és a pénzügyi bizonytalanság miatt, ez azonban természetes folyamat volt, a Praktiker vezetősége pedig jelenleg a piacra való visszatéréshez szükséges legjobb megoldásokra és stratégiákra koncentrál” – hangsúlyozta Michael Krahn.
A Praktiker egyébként 10 éve van jelen a romániai piacon, a vállalat a do-it-yourself mozgalom legelismertebb képviselője, a tervek szerint pedig a 10 éves évforduló alkalmából a vezetőség a kreativitást népszerűsítő, illetve bátorító kampányt indít majd. A cég az ország 23 városában összesen 27 kirendeltséget üzemeltet.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.