Élelmiszermentési nagyüzem. A Munch és a Bonapp közös forgalma akár 14-szeresére nőhet a következő évben a Munch Romania jelenlegi forgalmához képest
Fotó: Munch.hu
Romániában terjeszkedik a Munch magyar fejlesztésű élelmiszermentő platform: februártól a bukaresti alapítású Bonapp a Munch leányvállalataként folytatja a működését, így már közel 6000 partner és 3,5 millió ember menthet ételt a régióban – közölte a Munch az MTI-vel kedden.
2025. február 12., 14:252025. február 12., 14:25
A Munch tavaly több mint 1,8 millió élelmiszercsomagot mentett meg globálisan. A romániai versenytárssal való egyesülés és a többi piacon való növekedés következtében az idén ennek a többszörösét tervezik megmenteni.
Az MTI kérdésére közölték: a Munch és a Bonapp közös forgalma akár 14-szeresére nőhet a következő évben a Munch Romania jelenlegi forgalmához képest. Az akvizíció pénzügyi részleteit nem közölték, azonban jelezték, hogy technikailag nem pénzbeli tranzakcióról, hanem egyesülésről van szó. A Bonapp alapítói a Munch társalapítóiként folytatják a közös munkát – ismertették.
A tájékoztatásuk szerint a Munch magyarországi operációja a legutóbbi lezárt gazdálkodási évében, 2023-ban közel 1,5 milliárd forintos forgalmat bonyolított. További dinamikus növekedést várnak a következő években belföldön, és nemzetközi piacokon egyaránt.
A nemzetközi növekedéssel és az új piacok elindításával a csapat bővülése várható – közölték.
A tájékoztatás szerint a következő hetekben a Bonapp és a Munch csapata integrálja a két platformot, illetve a csapatait, így március elejétől a közös alkalmazás már elérhető lesz a román piacon. Az idei tervek között szerepel több új piac indítása a délkelet-európai régióban, így Bulgáriában, Horvátországban, Görögországban, Szerbiában és Szlovéniában.
A cégbe 2022 novemberében beolvadt a cseh alapítású Nesnězeno applikáció, 2023 tavasszal megkezdte a működését Szlovákiában, tavaly pedig Romániában is.
A Munch elnyerte az „Év Fenntartható Vállalkozása díjat”, valamint az OMÉK-on, Magyarország legnagyobb élelmiszeripari kiállításán, az „Élelmiszerpazarlás megelőzéséért Díjat” is.
Immár Romániában is elérhető Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb, ételpazarlást megelőzni kívánó mobiltelefonos alkalmazása, a Munch, melyet Magyarországon fejlesztettek ki, és azóta Csehországban és Szlovákiában is működik.
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
Ilie Bolojan miniszterelnök kedd este azt nyilatkozta, ügyvivő államfőként meglepetéssel értesült arról, hogy a bírák és ügyészek átlagosan 48 éves korban vonulnak nyugdíjba és az átlagnyugdíjuk 5000 euró.
A költségvetési hiány korrekciója prioritás Románia számára – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter kedden, az uniós pénzügyminiszterek tanácsának (Ecofin) ülésén.
szóljon hozzá!