Élelmiszermentési nagyüzem. A Munch és a Bonapp közös forgalma akár 14-szeresére nőhet a következő évben a Munch Romania jelenlegi forgalmához képest
Fotó: Munch.hu
Romániában terjeszkedik a Munch magyar fejlesztésű élelmiszermentő platform: februártól a bukaresti alapítású Bonapp a Munch leányvállalataként folytatja a működését, így már közel 6000 partner és 3,5 millió ember menthet ételt a régióban – közölte a Munch az MTI-vel kedden.
2025. február 12., 14:252025. február 12., 14:25
A Munch tavaly több mint 1,8 millió élelmiszercsomagot mentett meg globálisan. A romániai versenytárssal való egyesülés és a többi piacon való növekedés következtében az idén ennek a többszörösét tervezik megmenteni.
Az MTI kérdésére közölték: a Munch és a Bonapp közös forgalma akár 14-szeresére nőhet a következő évben a Munch Romania jelenlegi forgalmához képest. Az akvizíció pénzügyi részleteit nem közölték, azonban jelezték, hogy technikailag nem pénzbeli tranzakcióról, hanem egyesülésről van szó. A Bonapp alapítói a Munch társalapítóiként folytatják a közös munkát – ismertették.
A tájékoztatásuk szerint a Munch magyarországi operációja a legutóbbi lezárt gazdálkodási évében, 2023-ban közel 1,5 milliárd forintos forgalmat bonyolított. További dinamikus növekedést várnak a következő években belföldön, és nemzetközi piacokon egyaránt.
A nemzetközi növekedéssel és az új piacok elindításával a csapat bővülése várható – közölték.
A tájékoztatás szerint a következő hetekben a Bonapp és a Munch csapata integrálja a két platformot, illetve a csapatait, így március elejétől a közös alkalmazás már elérhető lesz a román piacon. Az idei tervek között szerepel több új piac indítása a délkelet-európai régióban, így Bulgáriában, Horvátországban, Görögországban, Szerbiában és Szlovéniában.
A cégbe 2022 novemberében beolvadt a cseh alapítású Nesnězeno applikáció, 2023 tavasszal megkezdte a működését Szlovákiában, tavaly pedig Romániában is.
A Munch elnyerte az „Év Fenntartható Vállalkozása díjat”, valamint az OMÉK-on, Magyarország legnagyobb élelmiszeripari kiállításán, az „Élelmiszerpazarlás megelőzéséért Díjat” is.
Immár Romániában is elérhető Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb, ételpazarlást megelőzni kívánó mobiltelefonos alkalmazása, a Munch, melyet Magyarországon fejlesztettek ki, és azóta Csehországban és Szlovákiában is működik.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
A nagy adófizetők közül 44-nek volt adóhátraléka 2024 végén, összesen 3,23 milliárd lej értékben – közölte szerdán az Országos Adóhatóság (ANAF).
A közalkalmazottaknak várhatóan idén is kártyára utalják az üdülési támogatást – számolt be Adrian Voican, a Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
Az Európai Bizottság 615 millió euróval fogja támogatni a romániai grafit-, magnézium- és rézkitermelést – jelentette be kedden Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Májustól már nem lehet jegyet foglalni a Nagyvárad–Milánó (Bergamo) útvonalon a HiSky által működtetett repülőjáratokra – jelezték többen is az elmúlt időszakban.
Világszerte és Romániában is jelentősen megugrott a villamosenergia-fogyasztás 2024-ben, amit főként a légkondicionálók használata okozott. Az extrém időjárás, a hőség és a hideg egyaránt hozzájárult a fogyasztás növekedéséhez.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) 15 millió eurónyi adócsalást fedezett fel a fuvarmegosztó alkalmazásoknál – nyilatkozta Tánczos Barna pénzügyminiszter a Digi 24 hírtelevíziónak.
Elkezdődtek a fúrások Románia legnagyobb fekete-tengeri gázmezőjén, a Neptun Deepen – jelentette be Christina Verchere, az OMV Petrom vezérigazgatója.
A romániai munkaerőpiac 2025 első három hónapjában visszaesett a korábbi év azonos időszakához viszonyítva, a legaktívabb álláskeresők jelenleg a 25 és 34 év, illetve a 18 és 24 év közöttiek.
szóljon hozzá!