Tartósítószerként használatos szalicilt hív vissza forgalomból több erdélyi megyéből az Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság, miután a vizsgálatok kimutatták, hogy néhány cég terméke ártalmas az egészségre.
A Nestlé immár hetedik éve vezeti az élelmiszermárkák globális rangsorát, annak ellenére, hogy az elmúlt év során értéke 7 százalékkal, 20,8 milliárd dollárra csökkent – áll a Brand Finance brit piackutató és üzleti tanácsadó vállalat honlapján.
Változatlanul sok a gond a romániai élelmiszer-feldolgozó cégek háza táján. Az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság 2,1 millió lejre bírságolt egy országos razzia során.
Nem megbízhatóak a növényvédő szermaradványok kimutatására forgalmazott gyorstesztek – hívja fel a figyelmet a bukaresti mezőgazdasági minisztérium.
Augusztus 14-én kezdődik a 250 lejes élelmiszer-vásárlási támogatások átutalása a mintegy 2,6 millió kedvezményezett szociális kártyájára – közölte hétfőn Adrian Câciu európai beruházásokért felelős miniszter.
2023-ban a romániai polgárok 33,6 milliárd dollárt (153 457 920 000 lejt) költöttek el az élelmiszerüzletekben, míg az online élelmiszer-kiskereskedőknél 319 millió dollárt hagytak ott.
Szalmonella jelenlétének veszélye miatt visszahívja a forgalomból az Alfez Tahini elnevezésű szezámpasztát a Kaufland – jelentette be honlapján az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA).
A romániai lakosság évi 600 millió euró értékben fogyaszt csokoládét, ám ennek csupán 10 százaléka belföldi gyártmány. Ennek ellenére egyre nagyobb az érdeklődés a hazai, kézműves édességek iránt is.
Egyre magasabbak a hőmérsékleti értékek, így nő annak a kockázata, hogy a megvásárolt élelmiszerek megromlanak, ami akár ételmérgezéshez is vezethet, ezért vigyáznunk kell arra, hogyan és hol tároljuk az élelmiszereket, miután megvásároltuk őket.
Májusban már a harmadik egymást követő hónapban nőttek a globális élelmiszerárak havi összevetésben, mivel a gabona és a tejtermékek árindex-emelkedését nem ellensúlyozta teljes mértékben a cukor árának csökkenése.
Húsz százalékra csökkentené Florin Barbu mezőgazdasági miniszter az élelmiszerek kiskereskedelmi árrését, ezzel védve a mezőgazdasági termelőket. A Krónika által megkérdezett Becze István agrárszakember szerint a gazdákon a szövetkezeti háló segíthet.
Áprilisban már a második egymást követő hónapban nőttek a globális élelmiszerárak havi összevetésben, ezúttal elsősorban a hús, a növényi olajok és gabonafélék drágulása miatt, amit nem tudott ellensúlyozni a cukor és a tejtermékek árának csökkenése.
Nem minden esetben ugyanaz áll a tejtermékek címkéjén, mint amit valójában tartalmaznak – derült ki az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) által végzett ellenőrzésekből.
Nőttek a globális élelmiszerárak márciusban havi összevetésben elsősorban a növényi olajárak emelkedése miatt az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapjára pénteken felkerült adatok szerint.
Olyan jogszabálytervezetet készül kidolgozni a mezőgazdasági minisztérium, amely 20 százalékra korlátozza a kiskereskedők által alkalmazható megengedett árrést a hazai előállítású élelmiszerek esetében – közölte pénteken Florin Barbu miniszter.
Laborvizsgálatok és konkrét eredmények hiányában nem tanácsos az élelmiszertermékek biztonságával kapcsolatos nyilatkozatokba bocsátkozni – jelentette ki szerdán az Országos Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Hatóság (ANSVSA) alelnöke.
A romániaiak közel háromnegyede inkább hazai termékeket vásárol, még akkor is, ha azok drágábbak, miközben 62,7 százalékuk úgy véli, hogy a romániai mezőgazdasági termékek ritkábbak a nagyobb kiskereskedelmi üzletláncoknál.
Marcel Ciolacu miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy támogatja az általa vezetett Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító javaslatát, amely 2024. december 31-ig meghosszabbítja az alapvető élelmiszerek árának felső határát érintő korlátozást.