2011. augusztus 24., 21:532011. augusztus 24., 21:53
A nemzetközi hitelminősítő egy fokozattal „Aa3” szintre csökkentette Japán eddigi „Aa2” szintű besorolását. A besorolás kilátása stabil. Az „Aa3” szint már három fokozattal rosszabb a legjobb adósoknak kijáró „Aaa” besorolásnál. A hitelminősítő nyugtalanítónak nevezte azt is, hogy Japánban gyakran váltják egymást a kormányok, s az emiatt kialakuló belpolitikai instabilitás megnehezíti a hosszú távú döntések elfogadását. Az utóbbi öt év alatt öt kormány váltotta egymást, s hamarosan távozik hivatalából Kan Naoto jelenlegi miniszterelnök is. „Az utóbbi öt év során a gyakori vezetőváltás megakadályozta a kormányt abban, hogy olyan gazdasági és fiskális stratégiákat fogadjon el és hajtson végre, amelyek hatékonyak és tartós eredményt hozhatnak” – mutatott rá a Moody’s. A hitelminősítő már májusban figyelmeztette Japánt: ekkor vette leminősítést valószínűsítő felülvizsgálat a kormánykötvények besorolását, a romló növekedési kilátásokra és a márciusi földrengés- és szökőár-katasztrófa hatásaira hivatkozva. A Moody’s szerint a természeti csapás gazdasági és államháztartási költségei a kezdetben vártnál sokkal magasabbak, és ezek felnagyítják a globális pénzügyi válság hatásait, pedig Japán egyébként sem lábalt még ki teljesen a válságból.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.