Visszavetik az idegenforgalmat a sorozatos erőszakos cselekmények Európában, a turisták inkább választanak egzotikusabb, indiai, kínai vagy ausztráliai célpontokat.
2016. július 27., 12:042016. július 27., 12:04
A nizzai és a müncheni támadások, a Brexit, valamint a gyenge gazdasági növekedés Európában mind hozzájárult ahhoz, hogy a nyári szezonban 11 százalékkal csökkent a franciaországi, 23 százalékkal a belgiumi és 31 százalékkal a törökországi repülőjegy-foglalások száma a ForwardKeys adatszolgáltató szerint.
A négyévente megrendezett labdarúgó-Európa-bajnokság ellenére egyedül Európában csökkent a nemzetközi járatfoglalások száma, 2,1 százalékkal a tavaly nyári időszakhoz képest. Az emberek elkölthető jövedelmének ugyanakkor korlátot szab a lanyhuló gazdasági növekedés, a brit turisták számára pedig – akik a németek után a legtöbbet utaznak az Unióban – a font euróval szembeni gyengülése miatt egyre drágább külföldre utazni.
A német Lufthansa AG profitfigyelmeztetést adott ki arról, hogy második féléves bevétele 8-9 százalékkal is csökkenhet, mivel az „ismétlődő európai terrortámadások miatt\" kevesebb hosszú távú utat foglalnak Európába. A Ryanair diszkont légitársaság részvényárfolyama 23 százalékkal csökkent az év eleje óta.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!