2009. november 05., 09:422009. november 05., 09:42
Az igazgató szerint ilyen sok feketén alkalmazott személyt egyetlen cégnél ismeretei szerint még sohasem füleltek le. Valamennyien reklámtevékenységet folytattak, anélkül, hogy rendelkeztek volna egyéni munkaszerződéssel.
Az ITM a legnagyobb kiróható bírsággal (100 ezer lej) sújtotta a reklámcéget, tájékoztatott az igazgató. Egyébként az egyéni munkaszerződés nélkül dolgoztató cégek személyenként 1500–2000 lej közti bírságot kockáztatnak, egészen a fent említett százezer lejes határig. A munkaügyi felügyelőség vezetője azt is közölte, hogy a civil szerződések nem biztosítják a dolgozóknak az alkalmazotti státust.
Ezért a hivatalos engedéllyel nem rendelkező személyek csak és kizárólag egyéni munkaszerződés birtokában végezhetnek kereskedelmi, reklám- vagy médiaterjesztési munkát, mert az nem alkalmi és nem civil jellegű, tudtuk meg.
Korszerűsítették a munkaügyi nyilvántartást – közölte tegnap Emilian Roşca, a Kolozs Megyei Területi Munkaügyi Felügyelőség (ITM) vezetője. Mindez egy új informatikai eljárás alkalmazásában áll, amely az egyéni munkaszerződések regisztrációját könnyíti meg azáltal, hogy generálja a szerződések sorszámát.
Ezt a munkát eddig az ITM alkalmazottjai végezték. Emiatt sokan gyanakodtak arra, hogy a hivatal a valósnál korábbi időpontra datálja a szerződések megkötését. „A havi 8-10 ezer szerződés bevezetése miatt elkerülhetetlenül hibás adatok is kerültek a nyilvántartásba. Most valamennyi ebből adódó pontatlanságot, hibát megszüntetünk ezzel, emellett gördülékenyebb lesz az ügyintézés” – szögezte le Roşca.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.