Fotó: Gábos Albin
Románia nem ért el jelentős előrelépést az elmúlt fél évben a bürokrácia csökkentése terén – vélik Romániában jelen lévő külföldi befektetők, akik további lépéseket várnak ez irányban az új román kormánytól.
2020. december 10., 20:342020. december 10., 20:34
2020. december 10., 21:432020. december 10., 21:43
A romániai Külföldi Befektetők Tanácsa (FIC) csütörtöki közleményében úgy értékelte, hogy a koronavírus-járvány miatti nehéz időszak áthidalásában
Úgy vélték, hogy ezek a legproblematikusabb területek, ahol nem érzékeltek jelentős javulást az elmúlt hat hónapban.
A külföldi befektetők szerint az adóbehajtás hatékonyabbá tétele és az adócsalás visszaszorítása jelentősen növelhetné a román államháztartás bevételeit, a digitalizálás folytatása a közszférában megkönnyítené az üzleti szférának és az állampolgároknak az állami intézményekkel való érintkezést. Úgy vélik, az egészségügyi és gazdasági válság alkalmas pillanat arra, hogy ezeket a reformokat elvégezze a román kormány.
Emlékeztettek, hogy a járvány okozta válság csökkentette a beruházási kedvet, a külföldi befektetők csaknem 39 százaléka állította egy felmérésben, hogy a beruházásokra várhatóan kevesebbet költ a következő egy évben, mint ahogy korábban tervezte.
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint 2023-ban a teljes munkaidőben foglalkoztatott munkavállalók éves kiigazított átlagbére 37 900 euró volt az EU-ban.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
szóljon hozzá!