Fotó: Facebook/Castelul Bran
Október elsejétől a jelenlegi 115-ből mindössze 67 alkalmazottal működik tovább a turisták körében a koronavírus-világjárvány begyűrűzése előtt rendkívül nagy népszerűségnek örvendő idegenforgalmi látványosság, a törcsvári kastély.
2020. szeptember 29., 10:532020. szeptember 29., 10:53
2020. szeptember 29., 10:582020. szeptember 29., 10:58
A Brassó megyei célpontot 2018-ban még több mint egymillió turista kereste fel, bevételeik megközelítették a 7 millió eurót, a profit pedig 3,4 millió euróra rúgott. Ehhez mérten idén 90 százalékos visszaesésről beszélnek.
„A gazdasági helyzet miatt elbocsátásokra kényszerültünk, kollégáink felének távoznia kell. Bezárt két bolt és a kastély vendéglője.
– nyilatkozta a Mediafax hírügynökségnek Cristina Pavel, aki idegenvezetőként dolgozik a múzeumkban.
Kitért ugyanakkor arra is, hogy az idei év első két hónapjában 30 százalékkal nőtt a törcsvári kastélyt felkereső turisták száma az előző év azonos időszakához mérten, aztán jött a járvány, és két és fél hónapra be is kellett zárniuk kapuikat.
Augusztusban 3,3 százalékon állt a munkanélküliségi ráta Romániában, ez 0,26 százalékkal magasabb, mint az egy évvel korábban regisztrált szint, és 0,03 százalékkal haladja meg az egy hónappal korábbi adatot.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
szóljon hozzá!