2011. szeptember 06., 07:102011. szeptember 06., 07:10
A biztosítótársaság tegnap a Budapesti Értéktőzsdén közzétett tájékoztatása szerint az eddig meghozott magyarországi intézkedésekkel együtt a költségmegtakarítás megközelíti az 1 milliárd forintot. Az igazgatóság a romániai üzleti tevékenység átalakításától és a meghozott intézkedésektől az értékesítés további növekedése mellett a költséghatékonyság, így a cégcsoport tekintetében az üzleti eredmény nagymértékű javulását várja.
A CIG Pannónia Életbiztosító Romániában eddig a Bukarestben felállított fióktelepen keresztül folytatta tevékenységét, az értékesítés saját hálózattal és brókeri kapcsolattal történt. A továbbiakban a romániai értékesítés kizárólag brókeri csatornán keresztül, elsősorban a román biztosításközvetítői piacra az idén nyáron belépett Brokernet csoporthoz tartozó társaságon keresztül történik.
A CIG Magyarországon és Románián kívül Szlovákiában is jelen van, ott szintén határon átnyúló szolgáltatást végez. A közlemény szerint a társaság 2011 első felében újonnan értékesített szerződései éves állománydíjának 7,8 százalékát a külföldön eladott életbiztosítások adják. A CIG Pannónia Életbiztosító 2011. első hat havi bruttó díjbevétele a tavalyi első félévihez képest 48 százalékkal 12,6 milliárd forintra emelkedett, és év végéig 35 milliárd forintot tervez a cég. Az új szerződések állománydíja az első fél évben 4,9 milliárd forint volt, ehhez 5,9 milliárd forint szerzési költség társult. Az idei első fél év mérleg szerinti vesztesége 2,4 milliárd forint volt.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.