2012. május 11., 09:332012. május 11., 09:33
A bekapcsolódó boltok ugyanakkor pénzügyileg és működésileg is függetlenek maradnának. A Metro-csoport ezzel a Mic.ro kereskedelmi hálózat csődbe jutásával keletkezett űrt szeretné betölteni, ugyanakkor a viszonteladók kiskereskedelmi piacon való érvényesülését is segítené. A hagyományos kereskedelem az elmúlt években jelentős veszteségeket jegyzett, ennek ellenére a piacon több mint 65 ezren tevékenykednek, évente több milliárd eurós üzleteket lebonyolítva.
Ahhoz, hogy egy kereskedő a Metro-csoport hálózatához tartozzon, legkevesebb 14 ezer lejes beruházásra van szüksége, a boltoknak pedig nem kötelező a német áruházlánctól beszerezniük áruikat, a termékek árának azonban megegyezőnek kell lennie mindegyik egységben. A kisboltokat emellett egységes elképzelés alapján kell berendezni. Eddig egyébként mintegy 200 hagyományos kereskedő kapcsolódott be a projektbe.
A Metro Románia eladásai tavaly 1,06 milliárd euróval csökkentek, visszaesve így a 2004-ben jegyzett szintre – derült ki a német csoport éves jelentéséből. Más kelet-európai államokhoz, például Magyarországhoz és Görögországhoz hasonlóan Romániában szintén a gazdasági, illetve pénzügyi válság hatásai, valamint az állam tartozása miatt zuhant az üzleti forgalom. A csoport több mint 700 áruházával 30 országban van jelen, Romániában a vállalat eddig 32 üzlethelyiséget nyitott 24 városban.
A Dinu Patriciu üzletember tulajdonában lévő Mic.ro kereskedelmi hálózat egységeit egyébként azért kellett bezárni, mivel a szállítók a ki nem fizetett tartozások miatt visszautasították a további együttműködést. A lánc tavaly ősszel 830 üzlethelyiséggel rendelkezett, a Mic.ronak pedig emellett több mint 1000 hitelezője van.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.