Fotó: Bihar Megyei Tanács
Augusztusban felavathatják végre a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér új utasterminálját. A 21,8 millió eurós beruházás két év késéssel valósult meg.
2020. július 20., 08:442020. július 20., 08:44
2020. július 20., 08:482020. július 20., 08:48
A Blue Air fapados légitársaság augusztus 7-étől induló Bukarest–Nagyvárad repülőjáratával avatják fel a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér új utasterminálját, amely csaknem kétévnyi késéssel készült el.
Claudia Baran, a légikikötő ügyvivő igazgatója bejelentette: a terminál első körben a belföldön utazókat szolgálja ki, a későbbiekben pedig ide érkeznek, és innen indulnak a külföldi járatok utasai is.
jelen pillanatban csak a Tarom román állami légitársaság Bukarest–Nagyvárad járatai szerepelnek a kínálatban, a napokban bejelentett bukaresti Blue Air járat mellett a korábbi bejelentések szerint hamarosan még Konstancára juthatnak el repülővel a váradiak.
A járatot a Tarom fogja üzemeltetni. Egyelőre azonban a reptér honlapján nincs hivatalos tájékoztatás a tengerparti járatokról.
A késlekedés miatt helyi sajtóhírek szerint a Bihar megyei önkormányzat megbírságolta az UTI Grup és Eldiclau cégekből álló társulást, így végül nem csak a megyei közgyűlés költségvetéséből finanszírozták a 21,8 millió euróra rúgó beruházást.
A váradi reptér kapcsán ugyanakkor nem ez az egyetlen botrány.
Új chartereket és menetrend szerinti járatokat jelentett be csütörtökön a temesvári reptér. A nagyváradi légikikötőből minden bizonnyal akkor szállt fel a Blue Air utolsó járata, így menetrend szerint immár csak a Tarom jár a Körös-parti városba, és nyáron lesz még két charter.
Kérdőjelek merültek fel annak kapcsán is, hogy a Ryanair fapados légitársaság 2018-ban felfüggesztette a jó foglaltsági adatokkal szolgáló nyugat-európai járatait, aminek nyomán nemzetközi járatok nélkül maradt a Körös-parti város, és
Egy ideig a Blue Air és a Tarom is azzal áltatta a környéken élőket, hogy külföldi járatokat indít, erre azonban nem került sor.
Közben a koronavírus-világjárvány is bekavart: idén nyárra a korábbiaknál több charter járatot jelentettek be népszerű külföldi turisztikai célpontok felé, ezek azonban egyelőre nem indultak el.
Kemény hangon reagált Papp László, Debrecen polgármestere Ilie Bolojan nagyváradi elöljáró felvetésére, miszerint versengés helyett inkább együttműködést kellene kialakítani a két város repülőtere között.
Saját maguk tiszteletére emelhetik poharukat a csíkszeredai sörgyárban, mely immár 50 éve működik a székelyföldi városban. A kezdetekhez képest óriásit fejlődött a bő két évtizede egy multinacionális vállalat tulajdonában lévő sörgyár.
Az elkövetkező időszakban hat új mozdonyt szállít le romániai és magyarországi vasúttársaságoknak – jelentette be a Softronic Craiova gördülőállomány-gyártó a világ legnagyobb vasúti vásárán, az immár 14. alkalommal megszervezett Innotranson.
Aláírták pénteken a Prut folyó romániai és moldovai köztársaságbeli partját összekötő híd építésére vonatkozó szerződést – közölte a Facebookon Cristian Pistol, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Elindították pénteken 10 órakor a Zöldház program 2024-es kiírását; az északnyugati régió számára elkülönített, összesen 274,29 millió lejes támogatási keret alig két perc alatt kimerült – tájékoztatott a környezetvédelmi minisztérium.
Jelentősen rontott a román gazdaság 2024-es növekedésére vonatkozó előrejelzésein az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) csütörtökön közzétett jelentésében.
Az informatika az a terület, ahol az elmúlt évben a legnagyobb mértékben, átlagosan havi 10 ezer lejre emelkedtek a munkavállalók bérezési elvárásai – derül ki egy online munkaközvetítő platform csütörtökön közzétett elemzéséből.
Románia előrelépést tett a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezethez (OECD) való csatlakozás folyamatában, és a jelenlegi ütemet tartani fogja – jelentette ki szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A nemrég szinte bezárt marosludasi cukorgyár a tulajdonosváltást követően immár napi 24 órában üzemel, hogy feldolgozza a félezer erdélyi gazdától érkező nyersanyagot. A cukorgyár 8800 hektár cukorrépaföldre kötött szerződést.
A Németország által ideiglenesen bevezetett közúti határellenőrzés veszteségeket okoz a fuvarozóknak, az így keletkezett megnövekedett költségeket pedig a végső fogasztó, a vásárló fizeti majd meg.
A román GDP éves növekedése 2024-ben 1,8 százalékra mérséklődik, ami az első félévben tapasztalt pozitív tendenciák ellenére jóval elmarad a korábban becsült 3 százaléktól – állapították meg friss elemzésükben a kolozsvári BBTE munkatársai.
1 hozzászólás