Fotó: Bihar Megyei Tanács
Augusztusban felavathatják végre a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér új utasterminálját. A 21,8 millió eurós beruházás két év késéssel valósult meg.
2020. július 20., 08:442020. július 20., 08:44
2020. július 20., 08:482020. július 20., 08:48
A Blue Air fapados légitársaság augusztus 7-étől induló Bukarest–Nagyvárad repülőjáratával avatják fel a Nagyváradi Nemzetközi Repülőtér új utasterminálját, amely csaknem kétévnyi késéssel készült el.
Claudia Baran, a légikikötő ügyvivő igazgatója bejelentette: a terminál első körben a belföldön utazókat szolgálja ki, a későbbiekben pedig ide érkeznek, és innen indulnak a külföldi járatok utasai is.
jelen pillanatban csak a Tarom román állami légitársaság Bukarest–Nagyvárad járatai szerepelnek a kínálatban, a napokban bejelentett bukaresti Blue Air járat mellett a korábbi bejelentések szerint hamarosan még Konstancára juthatnak el repülővel a váradiak.
A járatot a Tarom fogja üzemeltetni. Egyelőre azonban a reptér honlapján nincs hivatalos tájékoztatás a tengerparti járatokról.
A késlekedés miatt helyi sajtóhírek szerint a Bihar megyei önkormányzat megbírságolta az UTI Grup és Eldiclau cégekből álló társulást, így végül nem csak a megyei közgyűlés költségvetéséből finanszírozták a 21,8 millió euróra rúgó beruházást.
A váradi reptér kapcsán ugyanakkor nem ez az egyetlen botrány.
Új chartereket és menetrend szerinti járatokat jelentett be csütörtökön a temesvári reptér. A nagyváradi légikikötőből minden bizonnyal akkor szállt fel a Blue Air utolsó járata, így menetrend szerint immár csak a Tarom jár a Körös-parti városba, és nyáron lesz még két charter.
Kérdőjelek merültek fel annak kapcsán is, hogy a Ryanair fapados légitársaság 2018-ban felfüggesztette a jó foglaltsági adatokkal szolgáló nyugat-európai járatait, aminek nyomán nemzetközi járatok nélkül maradt a Körös-parti város, és
Egy ideig a Blue Air és a Tarom is azzal áltatta a környéken élőket, hogy külföldi járatokat indít, erre azonban nem került sor.
Közben a koronavírus-világjárvány is bekavart: idén nyárra a korábbiaknál több charter járatot jelentettek be népszerű külföldi turisztikai célpontok felé, ezek azonban egyelőre nem indultak el.
Kemény hangon reagált Papp László, Debrecen polgármestere Ilie Bolojan nagyváradi elöljáró felvetésére, miszerint versengés helyett inkább együttműködést kellene kialakítani a két város repülőtere között.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
1 hozzászólás