Bejött. Több menetrend szerinti és charterjárattal bővül a nyári idényre a temesvári reptér kínálata
Fotó: Aerotim.ro
Új chartereket és menetrend szerinti járatokat jelentett be csütörtökön a temesvári reptér. A nagyváradi légikikötőből minden bizonnyal akkor szállt fel a Blue Air utolsó járata, így menetrend szerint immár csak a Tarom jár a Körös-parti városba, és nyáron lesz még két charter.
2019. március 29., 11:112019. március 29., 11:11
Menetrend szerinti németországi, dániai és nagy-britanniai járatokkal gyarapodik a nyári idénytől a Temesvári Nemzetközi Repülőtér, ahonnan ugyanakkor az idén nyáron a korábbiaknál is több charterjárat indul népszerű nyaralási célpontokra – közölte csütörtökön a légikikötő vezetősége. Az új menetrend vasárnap, március 31-én lép életbe és október 26-áig érvényes.
Áprilistól indulnak az első charterjáratok Antalyába, ezt pedig hamarosan újabb nyaralási célpontok követik. Az Eurowings légitársaság közben júniustól stuttgarti járatot indít, a Wizz Airrel pedig új németországi, dániai és nagy-britanniai repterekre lehet majd eljutni” – idézi a közlemény Daniel Idolut, a Béga-parti város légikikötőjének vezérigazgatóját.
Az Eurowings légitársaság júniustól heti háromszor – hétfőn, szerdán és vasárnap – stuttgarti járatot indít. Júliustól pedig a Wizz Air gépeivel olyan új célpontok vállnak elérhetővé, mint Billund (Dánia), Doncaster/Sheffield (Nagy-Britannia), Nürnberg és Karlsruhe/Baden-Baden (Németország). Valamennyi járat heti kétszer teszi majd meg az utat oda és vissza.
Szintén júliustól növeli a Wizz Air a járatsűrűséget több útvonalon is: London-Luton (heti 7 járatról 12-re), Memmingen (heti 3 járatról 5-re), Bari, Dortmund és Brüsszel-Charleroi (heti 2 járatról 3-ra).
Tunézia – Hammamet (heti egy járat szombatonként május 25-étől), Egyiptom – Sarm es Sejk (heti egy járat keddenként június 18-ától) és Görögország – Szkiatosz (heti egy járat szombatonként június 15-étől).
Idén is indulnak ugyanakkor gépek a törökországi Antalyába – heti hét járat lesz minden héten csütörtökön, pénteken és szombaton, már áprilistól. Szintén megmaradt a kínálatban a görögországi Zákinthosz-sziget (heti egy járat péntekenként június 14-étől) és Iráklio (heti két járat, hétfőn és pénteken, június 3-ától), valamint az egyiptomi Hurgada (heti egy járat csütörtökönként május 23-ától).
Eközben a néhány éve felújított, és jelenleg bővítés alatt álló nagyváradi repülőtér jelenleg csak a nevében nemzetközi, ráadásul
Mostantól így a reptér a Taromnak szintén a román fővárosba tartó járataival maradt, amíg be nem indulnak a nyári charterek. Május 27-étől heti négyszer Antalyába, június 5-étől heti kétszer pedig Hurgadába lehet majd Váradról közvetlen járattal eljutni.
Közben a tárgyaló felek által megerősített helyi sajtóértesülések szerint éppen a napokban zajlanak tárgyalások egy légitársasággal, azt azonban senki nem kívánta elárulni, hogy mely vállalatról, esetleg milyen járatokról lehet szó.
Mint ismeretes, korábban a Ryan-air működtetett Váradról jó foglaltsági adatokkal szolgáló nyugat-európai járatokat, ám üzleti megfontolásra hivatkozva ezeket tavaly felfüggesztették. Egy ideig a Blue Air azzal áltatta a környéken élőket, hogy külföldi járatokat indít, erre azonban nem került sor, és közben ugyan a Tarom is bejelentette, hogy Barcelonába és Milánóba indít járatokat a tavasztól, de mivel ezek iránt nem mutatkozott túl nagy érdeklődés, lemondták azokat.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
szóljon hozzá!