2011. augusztus 24., 21:532011. augusztus 24., 21:53
Az Európai Unió legnagyobb gazdasága így csaknem két évvel hamarabb kapaszkodik ki a krízisből, mint ahogy várták – tette hozzá. Az Unicredit szerint mindenekelőtt a robbanásszerűen bővülő export hajtja a gazdaságot. Különösen jól megy az autógyártóknak, a vegyipari cégeknek és az elektrotechnikai vállalatoknak, ezekben az ágazatokban már a válság előtti szintet is meghaladja a teljesítmény. A várható folyamatokat illetően eltérőek a szakértői vélemények, a Német Kereskedelmi és Iparkamarák Szövetsége (DIHK) például kedden bemutatott előrejelzésében rekordnagyságúra hízó exportot és a világgazdasági növekedés folytatódását jósolta. A mannheimi európai gazdaságkutató intézet (ZEW) üzleti hangulatindexe viszont 2008 decembere óta a legalacsonyabb szintre süllyedt júliusban az ugyancsak kedden megjelent adatok szerint, a müncheni ifo intézet tegnap kiadott jelentése szerint pedig augusztusban is romlott az üzleti hangulat Németországban.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.