2012. április 19., 13:022012. április 19., 13:02
A tárcavezetőt elmondta: a környezetvédelmi, a közlekedési, a regionális fejlesztési, a gazdaság versenyképességét növelő, valamint a humánerőforrás fejlesztését célzó operatív programok vannak veszélyben.
Orban emlékeztetett arra, hogy nemrég indultak újra a kifizetések a humánerőforrás fejlesztését célzó operatív program keretében, miután egy rövid időre az EU felfüggesztette azt. Az Európai Bizottság ugyanis jelentős hiányosságokat fedezett fel a program ellenőrzési rendszerében, ami egyebek között a támogatandó pályázatok kiválasztására vonatkozott. Ezt a hiányosságot részben sikerült pótolni, így azzal a feltétellel indították újra a kifizetéseket, hogy az első félévben 10 százalékkal csökkentik egyes számlák elszámolási arányát.
A miniszter elmondta: előrehaladott állapotban van azoknak a vállalásoknak a teljesítése, amelyeket Románia megígért az EU-nak, ezért reméli, június végéig megszűnik a programok felfüggesztésének veszélye.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.