Laboratóriumi vizsgálatok alapján kilenc termék esetében találtak eltérést a bukaresti illetékes hatóságok a Nyugat-Európában és Romániában forgalmazott azonos termékek összevetése következtében – jelentette be szerdán a mezőgazdasági minisztérium.
2017. július 26., 17:472017. július 26., 17:47
Amint arról korábban beszámoltunk, a román állami szervek több alkalmazottja is élelmiszermintákat gyűjtött június 19–26. között a hollandiai Maastrichtban, a németországi Aachenben, valamint Belgium fővárosában, Brüsszelben, hogy összehasonlító tanulmányt tudjanak készíteni a kettős mércével gyanúsított élelmiszerekről.
A mintákat németországi és hollandiai Lidl boltokból, németországi Kauflandból, valamint a belgiumi Delhaize (a romániai Mega Image megfelelője) üzletlánchoz tartozó egységből hozták. A vizsgálatot az élelmiszerbiztonsági hatóság alárendeltségébe tartozó intézetben végezték el. A hivatalos tájékoztatás szerint 29 terméket vettek górcső alá, köztük húsból készült termékek, tejtermékek, halkonzervek és csokoládék is vannak.
„Nem adjuk ki egyetlen érintett termelő vagy kereskedő nevét sem” – mondta Petre Daea mezőgazdasági miniszter a szerdai sajtótájékoztatón, közölve egyúttal, hogy
A Digi24 hírtelevízió értesülései szerint – gyártók vagy márkák megjelölése nélkül – egy németországi sertés párizsi, egy német grillkolbász, egy német halkonzerv, egy Csehországban gyártott májpástétom, belgiumi aprított bacon, német sertés sonka, két fajta franciaországi makréla konzerv, valamint egy német hering konzerv esetében bizonyosodott be a kettős mérce, vagyis, hogy nem ugyanolyan minőségű a Romániában értékesített termék, mint a Nyugatról hozott minta.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!