Fotó: Romaniajournal.ro
Bővítik a temesvári CTParkot a Románia nyugati régióiban tapasztalt, a logisztikai és ipari felületek iránt megnövekedett keresletnek köszönhetően.
2017. augusztus 27., 15:032017. augusztus 27., 15:03
A CTP ipari és logisztikai parkokat fejlesztő cég 13 millió lejt fektet be a temesvári CTPark 32 ezer négyzetméteresre történő bővítésébe. A II. CTPark egy 15 000 négyzetméteres területet jelent, ahol egy stratégiai befektető telepszik meg, és további, egyenként 8500 négyzetméteres részt bérbeadásra kínálnak fel.
„Azért döntöttünk a temesvári II. CTPark megépítése mellett, mivel szerződést kötöttünk egy stratégiai partnerrel, aki bővítené a raktározási és gyártási felületét. A másik ok, hogy Temesvár környékén nőtt az ipari területek iránti kereslet, és
Örömmel tapasztalom, hogy nő a logisztikai és ipari felületek piaca Romániában” – nyilatkozta Ana Dumitrache, a CTP Romániáért felelős igazgatója.
Mint rámutatott: a romániai logisztikai piacban rendkívüli fejlődési potenciál rejlik, főként ha figyelembe vesszük a nemzetközi trendeket, és összehasonlítást végzünk: míg Csehországban minden ezer lakosra 400 négyzetméternyi logisztikai felület jut, addig Romániában ez alig 128 négyzetméter ezer lakosra.
„Temesvár földrajzi stratégiai elhelyezkedésének, illetve az infrastruktúra fejlettségi szintjének köszönhetően nagyon fontos a romániai logisztikai és ipari infrastruktúra fejlődése szempontjából” – vallja az igazgató.
Az I. temesvári CTP-t 2015-ben vásárolták meg, és jelenleg olyan ismert cégek bérelik teljes egészében, mint az Altex, az eMAG vagy a Soehner, amelyek összesen 10 ezer négyzetmétert foglalnak el. A CTP terjeszkedési tervei Temesvár mellett Kolozsvárra, Tordára és Dévára is kiterjednek.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
szóljon hozzá!