Fotó: Haáz Vince
Július elsejétől 20 százalékos áremelést irányoz elő a Román Vasúttársság személyszállító ágazatának (CFR Călători) költségvetése, a drágításra azonban még a kormánynak is rá kell bólintania. Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter szerint a büdzsétervezet hamarosan a Ciucă-kabinet elé kerül.
2022. március 24., 13:362022. március 24., 13:36
2022. március 24., 16:312022. március 24., 16:31
A közlekedési tárca vezetője amúgy megalapozottnak tartja az áremelést, ugyanis 2013. óta nem drágultak a vonatjegyek. „Lássuk, lesz-e elég bölcs a kormány, hogy elfogadja ezt a költségvetést” – fogalmazott csütörtöki sajtónyilatkozatában Grindeanu.
Mint mondta, a kormány már négyet elfogadott a közlekedési tárcának alárendelet intézmények költségvetései közül, kettő még hátra van.
A közlekedésügyi miniszter beszélt ugyanakkor arról is, hogy az év elején megegyezett az általa vezetett tárca, az állami vasúttársaság és a szakszervezetek, hogy a CFR részlegei költségvetésének függvényében növelik a vasúti alkalmazottak bérét.
Július elsejétől megdrágulhatnak a vonatjegyek, amennyiben a közlekedésügyi minisztérium rábólint a Román Vasúttársaság személyszállító ágazatának (CFR Călători) kérésére.
Amint arról beszámoltunk, a Román Vasúttársság személyszállító ágazata februárban juttatta el a kormányhoz az idei költségvetéstervezetét, a dokumentumban már akkor láthattuk, hogy július elsejétől áremelést kérnek. Az indoklásban a vállalat az üzemanyaggal és a villanyárammal járó kiadások növekedését említette,
Számításaik szerint ugyanakkor a vagonok fenntartásával járó költségek is emelkednek.
Azt azonban nem pontosították, hogy mekkora drágításra számíthatunk. A vasúttársaság kérését a közlekedésügyi minisztériumnak is jóvá kellett hagynia, és a szaktárcánál döntöttek az áremelés mértékéről is.
Mint ismeretes, legutóbb 2013-ban emelték a vonatjegyek árát, akkor 10 százalékos volt a drágítás.
A Moldovai Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai pénzintézet, a Transilvania Bank (Banca Transilvania) – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Az idei év első két hónapjában 38 százalékkal 1,03 milliárd euróra csökkent Romániában a külföldi közvetlen tőkeberuházások értéke a 2023 azonos időszakában jegyzett 1,66 milliárd euróhoz képest – közölte pénteken a Román Nemzeti Bank (BNR).
Kína válaszul az amerikai vámemelésre 125 százalékra emelte az amerikai árucikkekre kivetet vámot – jelentette be pénteken a kínai államtanács vámügyi bizottsága.
A higiéniai és kozmetikai szolgáltatások, a margarin, valamint a csatornázási és a köztisztasági szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben márciusban a tavalyi harmadik hónaphoz képest.
Januárhoz képest februárban 23 lejjel, azaz 0,4 százalékkal 5351 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A februári 5,02 százalékról márciusban 4,86 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2025 januárjában tíz uniós tagországban 1000 euró alatt volt az országos minimálbér – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke csütörtökön kiadott közleményében üdvözölte Donald Trump amerikai elnök bejelentését a kölcsönös vámok felfüggesztéséről, és azt mondta: ez fontos lépés a globális gazdaság stabilizálása felé.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Új gyárat nyit Romániában egy német vállalat – jelentette be Marcel Ciolacu a kabinet szerdai ülésének elején. A kormányfő szerint az üzemben utasszállító repülőgépekhez fognak alkatrészeket gyártani.
szóljon hozzá!