Fotó: Rab Zoltán
Április 10. és 13. között kapják meg a kedvezményezettek a 250 lej értékű élelmiszersegélyt – közölte a kormány sajtóirodája.
2023. március 23., 09:072023. március 23., 09:07
Szerdai ülésén a Ciucă-kabinet memorandumot fogadott el az élelmiszersegély hatodik részletével kapcsolatos intézkedések menetrendjéről.
A jogszabály értelmében az illetékes intézményeknek március 31-éig frissíteniük kell a kedvezményezettek listáját, hogy április 10-e és 13-a között utalhassák a támogatást – írja az Agerpres.
Mint ismeretes, a júniustól kéthavonta nyújtott, egyenként 250 lej értékű támogatásra a nélkülözésben élő és a szegénység kockázatának kitett személyek jogosultak.
Több mint 10 ezer román állampolgár maradt a 250 lejes szociális utalvány nélkül – jelentette be Marcel Boloș beruházásokért és európai projektekért felelős miniszter.
Jogosultak a szociális támogatásra az 1500 lejnél kisebb összegű nyugdíjban részesülők, azok a fogyatékkal élő személyek, akiknek a jövedelme nem éri az 1500 lejt, azok a legalább kétgyermekes családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt, azok az egyszülős családok, amelyekben az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a 600 lejt, továbbá a 2001/416-os törvény alapján szociális segélyben részesülők, valamint a hajléktalan személyek.
A munkaügyi minisztérium minden újabb részlet utalása előtt frissíti a kedvezményezettek listáját, hogy ellenőrizze az esetleg bekövetkezett változásokat.
Eddig mintegy 1,6 millió darabot nyomtattak ki azokból a kártyákból, amelyekre az alapélelmiszerre és meleg ételre költhető 250 lejes támogatásokat utalják – tájékoztatott szerdán az európai beruházásokért és projektekért felelős minisztérium.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
Ilie Bolojan miniszterelnök takarékossági okokból arra utasította a minisztériumokat és a közintézményeket, hogy ritkítsák az alkalmazottak külföldi útjait.
A második deficitcsökkentő csomag a Környezetvédelmi Alap (AFM) programjairól is rendelkezni fog, beleértve a roncsautóprogramot is – nyilatkozta szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
Románia nagyon jó jelzést kapott az Európai Bizottságtól, miután a kormány felelősséget vállalt az első deficitcsökkentő intézkedéscsomagért, és ezzel mérséklődött az ország leminősítésének kockázata – véli Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Újabb, menetrendszerű tiltakozó akciókat hirdetett kedden az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) a kormány deficitcsökkentő intézkedései ellen.
szóljon hozzá!