Képünk illusztráció
Fotó: Jakab Mónika
A kormány hamarosan jóváhagyja a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (RCA) díját hat hónapig korlátozó határozatot, ám az lenne a kívánatos, ha az árakat a piac szabályozná – jelentette ki egy csütörtöki bukaresti konferencián az Országos Pénzügyfelügyeleti Hatóság (ASF) elnöke.
2022. március 24., 16:142022. március 24., 16:14
Nicu Marcu felidézte: az ASF korábban felkérte a biztosítási piac szereplőit, találjanak megoldást az RCA díjának mérséklésére, tekintettel arra, hogy a magas infláció amúgy is gondokat okoz a lakosságnak. Ilyen megoldás nem körvonalazódott, ezért a hatóság javasolta azt a kormánynak, hogy meghatározott időre korlátozza az árakat – magyarázta az intézményvezető.
Az ASF elnöke elmondta, már 2017-től törvény írja elő egy állami biztosítótársaság létrehozását. Hozzátette, hogy eddig csak kis lépések történtek ebben az irányban, de reményét fejezte ki, hogy amíg az RCA díját korlátozó határozat hatályban lesz, addig az új társaság is elkezdi a működését. „Így a dolgok rendeződni fognak” – idézi az Agerpres a nyilatkozatot.
A pénzügyminisztérium februárban közvitára bocsátotta a honapján azt a kormányhatározatot, amelynek értelmében az állam hat hónapig korlátozza az RCA díját. A jogszabályt március közepén küldték át véleményezésre a Versenytanácshoz.
Tiltakozó megmozdulások szervezésére készül a romániai közúti fuvarozók három munkáltatói szervezete, amennyiben a bukaresti kormány nem avatkozik be a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb/RCA) piac alakulásába, és nem szab árplafont.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
szóljon hozzá!