2012. szeptember 17., 08:242012. szeptember 17., 08:24
Mint beszámoltunk, az Európai Bizottság, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és az Európai Központi Bank (EKB) alkotta trojka szakemberei szeptember elején tartottak felülvizsgálati országlátogatást Görögországban, ahol további költségvetési kiigazításokat sürgettek.
A görög kormány nemrég kétéves, 12 milliárd eurós kiigazítást jelentett be. Jean-Claude Juncker, az Eurócsoport elnöke pénteken arról nyilatkozott, hogy nem lesz döntés az újabb hitelrészlet folyósításáról addig, amíg a trojka – várhatóan október második felében – el nem készíti jelentését az országlátogatásról. Maria Fekter az interjúban így fogalmazott: „Igen, még várunk a trojka jelentésére, és Görögországnak még néhány intézkedést be kell vezetnie, de a futamidőt meg fogjuk hosszabbítani.”
A Reuters hírügynökségnek nyilatkozó euróövezeti szakemberek szerint az athéni kormányzat jelentősen le van maradva a vállalt reformok meglépésében, az európai döntéshozók azonban úgy vélik, hogy az Olaszország és Spanyolország megmentése érdekében tett jelentős erőfeszítéseket kár volna semmissé tenni azzal, hogy Görögországot csődbe viszik. Az IMF vezérigazgatója, Christine Lagarde is hasonlóképpen nyilatkozott, elmondta: érdemes megfontolni, hogy a nemzetközi hitelezők több időt adjanak a görög kormánynak a reformok végrehajtására.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.