2011. július 22., 08:312011. július 22., 08:31
„A fejlődés meglepő. Mi csak 2012-re számoltunk azzal, hogy elérhetjük az 1,2 milliós határt” – jelentette ki Antonín Sípek, a szövetség igazgatója. A becsléseket az első félévi eredményekre alapozzák. Az első hat hónapban 632 ezer gépkocsit gyártottak Csehországban, amelyek több mint felét a Skoda márka tette ki. A Skoda Auto az első fél évben éves szinten mintegy 25 százalékkal emelte termelését. A Skoda az idén Csehországban mintegy 680 ezer személygépkocsit tervez legyártani. A nosovice Hyundai 30 százalékkal növelte legyártott autóinak számát. Amennyiben a Skoda Kínában, Indiában és Oroszországban működő gyárait is beleszámítjuk, akkor a csehországi autógyárak az első félévben mintegy 730 ezer személygépkocsit állítottak elő. Ebből mintegy 33 ezer darabot a cseh piacon, míg majdnem 700 ezret a világpiacon adtak el.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!