2009. augusztus 20., 10:252009. augusztus 20., 10:25
Ha egy turista összesen három órát szán városnézésre, kiválaszthat és végigjárhat egyet az adott hosszúságú három beépített túra közül: a két javasolt látnivaló közötti séta idején a felhasználó a városról és annak történelméről hallhat érdekes történeteket. A készülék városkalauz funkciója úgy működik, hogy egy nevezetesség közelébe érve a Pocket Guide automatikusan elindítja az ahhoz tartozó hangfelvételt, és a könnyebb beazonosítás érdekében a kijelzőn láthatóvá válnak a nevezetességről készült képek.
A lejátszás tetszőlegesen megállítható vagy tekerhető. A kötetlen séta során is folyamatosan látható a turista aktuális pozíciója, az érdeklődő válogathat a rendszerben tárolt nevezetességek között, melyek ikonjai érdekességüktől függően zöld, sárga vagy piros színnel jelennek meg a képernyőn.
A Pocket Guide-szolgáltatást a Budapest-Pocket Guide Hungary Kft. 2008 őszén indította el Budapesten, és idén ősszel indítja el Bécs, Prága, Pozsony és Krakkó városában. Debrecenben a szolgáltatás a magyar mellett hamarosan angol és német nyelven is elérhető lesz. A készülék napi bérleti díja 3 ezer forint, az alapdíjon felül a vendégeknek 10 ezer forintos kauciót vagy fényképes igazolványt kell letenniük, melyet a bérleti időszak végén visszakapnak.
Az elérhető tartalmak bővülni fognak újabb túraútvonalakkal, sőt megyei kitekintéssel is, egyebek mellett a Hortobágyról és Hajdúszoboszlóról. Az autós verzióban a navigáción túl a parkolási információk és a leparkolt kocsi megtalálásában is számíthatnak a sofőrök a készülékre. A tervek szerint a hálózat tovább bővül más magyarországi városokban is.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.