Fotó: Haáz Vince
Jelenleg nem tehet sokat a román fogyasztóvédelem azon utasok érdekében, akik repülőjáratát a légitársaság az utolsó pillanatban törölte – jelentette ki Horia Constantinescu, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke.
2023. július 11., 19:412023. július 11., 19:41
Constantinescu elmondta, hogy az utolsó pillanatban törölt járatok esetében ha olyan cégek járatairól van szó, amelyeket nem Románia területén jegyeztek be, „a hatóság keze és lába is gúzsba van kötve, és nincs más lehetősége, mint hogy értesítse az Európai Fogyasztóvédelmi Központot”.
Elmondta, hogy még tavaly egy, az Európai Bizottsággal és az uniós végrehajtó testület igazságügyi és fogyasztóvédelmi biztosával folytatott megbeszélésen rámutatott:
A Prima Newsnak nyilatkozva Horia Constantinescu rámutatott, már a bukaresti parlament előtt van egy törvénytervezet a témában és remélik, hogy idén ősszel már hatályban lesz a rendelkezés, amely szerint az üzemeltetőknek rendelkezniük kell képviselővel, mert a hatóságoknak sok esetben nincs kivel tárgyalniuk.
„Szombaton sikerült azonosítanom a Wizz Air egyik képviselőjét a törölt lisszaboni járattal kapcsolatban. Kipréseltük belőle az ígéretet, hogy a romániai utasok visszakapják a pénzüket” – mondta a fogyasztóvédelmi hatóság elnöke. Kifejtette, hogy
például a működés felfüggesztésével, ha kiderül, hogy átverésről van szó.
„Már tavaly, az Európai Bizottsággal és az Európai Bizottság igazságügyi és fogyasztóvédelmi biztosával folytatott megbeszélésen rámutattunk, hogy szükség van egy európai működési struktúrára, amelyben nem csak papírokon keresztül kommunikálunk egymással. Úgy vélem, hogy az európai szabályozást hozzá kell igazítani ahhoz a korhoz, amelyben élünk. Sajnos egyre kevesebb a pilóta, egyre kevesebb a repülőszemélyzet, ez pedig egyre bonyolultabbá teszi a dolgokat” – mondta Horia Constantinescu.
Bár szeretnék elkerülni, nem zárható ki, hogy az idei elnök- és parlamenti választások lecsengését követően, jövőre adóemelések lesznek – jelentette ki Marcel Boloș pénzügyminiszter.
Bár Székelyföld országos szinten rendszerint a hátsó fertályban található, amikor fizetésekről van szó, Erdélyben is találni olyan megyét, ahol még kisebb az átlagbér. Fizetések tekintetében továbbra is Kolozs megye áll a legjobban Erdélyben.
Felpörgött a romániai autógyárak termelése a július–augusztus időszakban, és először fordult elő, hogy Craiován több jármű készült, mint Mioveni-ben – irányította rá a figyelmet a Profit.ro.
Újra rekordot döntött az arany ára: a nemesfém grammjának árfolyama pénteken 2,3241 lejjel (0,63 százalékkal) 373,3536 lejre emelkedett a Román Nemzeti Bank (NBR) által csütörtökön közölt 371,0295 lejről.
Az energiaszolgáltatók november elsejétől kötelesek lesznek tájékoztatni ügyfeleiket arról, hogy 2025. április 1-jétől megszűnik az árplafon – áll az ANRE rendelettervezetében.
Nemcsak az autópályák, hanem a gyorsforgalmi utak építése is dübörög Romániában. Utóbbi több szempontból „alulmarad” a sztrádákkal szemben, viszont sok helyen népszerű, mert kevesebbe kerül – vagyis csak elméletileg.
Ha késne a repülő, vagy egyenesen törölnék a járatot, jó tudni, hogy milyen lehetőségek léteznek jogorvoslatra anélkül, hogy egy behajtónak tetemes összeget kellene lepengetni. Ebben nyújt segítséget a fogyasztóvédelem friss útmutatója.
A korábbi 3,4 százalékról 2,8 százalékra módosította az idei gazdasági növekedésre vonatkozó becslését az Országos Előrejelzési és Prognózis Bizottság. A kormány a GDP 6,94 százalékára módosította a 2024-re tervezett 5 százalékos államháztartási hiányt.
Akár havi 200 euróval is többe kerülhetnek a romániai nagyvárosokban az albérletek, ha a bérlő új építésű tömbházban található lakást akar választani.
Az idei első hat hónapban több mint 965 ezer külföldi turista szállt meg a romániai kereskedelmi szálláshelyeken, és összesen mintegy 3 milliárd lejt, fejenként 3100 lejt költöttek el – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!