Fotó: Pixabay
Bár a június 15-ei lazítások nyomán hétfőtől kinyithattak a plázákban működő kereskedelmi egységek – kivéve a vendéglőket és a mozikat –, nem minden boltra került ki a „Nyitva” tábla.
2020. június 16., 19:502020. június 16., 19:50
A romániai kiskereskedelmi egységek szakmai szervezete, a RoRetail már jó előre bejelentette, hogy a munkáltatói szövetséghez csatlakozott üzletek nem nyitnak ki azokban a bevásárlóközpontokban, amelyek tulajdonosai az elmúlt három hónapban is
holott március közepétől hatósági tiltás miatt kellett lehúzva tartaniuk a redőnyt.
A RoRetail bejelentése szerint tiltakozásképpen hétfőn és kedden még zárva tartják boltjaikat ezekben a plázákban, szerdától pedig ugyan megnyitnak, de
Bár a munkáltatói szövetség Facebook-oldalán is kérték, hogy hozzák nyilvánosságra, mely plázákról van szó, erre lapzártánkig nem került sor. Ami biztos: a RoRetailnek olyan tagjai vannak többek között, mint a Pepco, a Benvenuti, a Gerovital, a Farmec, az Adidas, a Puma, a Gatta, a Triumph, a Chicco, a Kitchenshop, a Noriel, a Nobilacasa, a Cozacone, a Dolce&Gabana vagy a Bata.
A Benvenuti amúgy közleményben tudatta, hogy boltjai csaknem harmada zárva marad erre a két napra, a Kitchenshop pedig a Facebook közösségi portálon közzétett bejegyzésében jelezte, hogy csatlakozik a RoRetail akciójához.
A szakmai szövetség amúgy a tiltakozásával azt szeretné elérni, ha a zárva tartás idejére nem kellene bérleti díjat és reklámköltséget fizetniük a bevásárlóközpontok üzemeltetőinek, illetve az elkövetkező, forgalom szempontjából bizonytalannak ígérkező időszakban az eladások alapján kellene fizetniük.
Csőd szélén egy ismert márka
Bíróságon kérte a csődeljárás elindítását a Steilmann Románia ellen Romeo Pomponiu üzletember – írta a Profit.ro üzleti portál. Ez az első ismert romániai brand, amely konkrétan elismeri, hogy az elmúlt három hónapnyi leállás keresztülhúzta számításaikat, és a kiesések hatalmas érvágást jelentenek. Az élelmiszert nem forgalmazó kiskereskedelmi egységek amúgy világszerte megsínylették a koronavírus-járvány miatti kényszerszünetet, az elmúlt időszakban olyan vállalatok kértek csőd- vagy fizetésképtelenségi eljárást, mint a Debenhams, a Neiman Marcus vagy a JC Penney.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!