Nagykárolyból a Kolozsvár melletti, kisbácsi üzemébe költözteti sós túrót – közismert néven telemea – gyártó részlegét a holland tőkéjű Friesland Campina.
2014. december 03., 20:112014. december 03., 20:11
Amint Jan Willem Kivits, a cég romániai leányvállalatának vezetője elmondta, azért döntöttek az átszervezés mellett, mert a felméréseik szerint nem bizonyult gazdaságosnak az, hogy több egységben, párhuzamosan állítják elő a közkedvelt terméket. Hozzátette: az elmúlt hetekben Nagykárolyban megnövelték a gyártást, mivel a kisbácsi üzem termelését igyekeztek pótolni, mely átszervezés, lényegében bővítés alatt állt, hogy a neki szánt feladatoknak eleget tudjon tenni.
A fejlesztésre, mint kiderült, közel 700 ezer eurót költöttek. A cégvezető szerint év végéig teljesen felszámolják nagykárolyi részlegüket, ahonnan a körülbelül 130 alkalmazottból mindössze néhány képzett munkaerőt vesznek át a bácsi részleghez. A tejipari vállalkozás Kivits szerint Romániában ezentúl az említett sós túró mellett csak kefirt, joghurtot és savanyú tejet állít majd elő, a sajtgyártást teljesen kiszervezi más cégeknek.
A vezető szerint úgy ítélték meg, hogy az a rentábilis, ha kizárólag olyasmivel foglalkoznak, melyhez jól értenek. A Friesland korábban Nagykárolyban is gyártott sajtot, ezt a fajta tevékenységet azonban már évekkel ezelőtt megszüntették.
A holland cég romániai pályafutásának egyébként nem ez az első komoly átszervezése – 2007-ben Szatmárnémetiben, 2008-ban Bánffyhunyadon, majd a szintén Kolozs megyei Cegén 2013-ban zárták be termelőegységüket, ugyancsak gazdaságossági okokra hivatkozva. Jövő év elejétől kezdődően a Friesland Romániában csakis marosvásárhelyi, valamint kisbácsi üzemét tartja majd fenn.
A cégvezető szerint a vállalat 2000 óta 25 és 30 millió euró értékű beruházásokat eszközölt hazánkban, a kezdeti évek fellendülését követően azonban a 2008-tól érezhető gazdasági válság őket is komolyan megviselte.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
Hatlejes euróárfolyamot és legalább 30 százalékos munkanélküliséget hozott volna, ha a kormány július 8-ig nem dolgozta volna ki a jelentős adóemeléseket tartalmazó megszorító csomagot a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására.
A béreket és a nyugdíjakat idén nem indexálják az infláció mértékével, a prioritás az, hogy 2025 végéig biztosítsák a kifizetéseket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!