Fotó: Boda L. Gergely
Nyolcvanszázalékos forgalomnövekedést várnak a Bálint-naptól, a Dragobetétől (a szerelmesek napja a román kultúrkörben), valamint március elsejétől és 8-ától a webáruházak.
2017. február 13., 23:012017. február 13., 23:01
Florinel Chiş, a romániai online boltokat tömörítő egyesület (ARMO) ügyvezető igazgatója bejelentette, a hozzájuk csatlakozott webáruházak – például az AVStore, az F64, az Elefant, a FashionUp, az evoMAG, a SevenSins.ro, az eMAG, a PC Garage, a Fungift vagy az Animax – arra számítanak, hogy csaknem megkétszereződik a forgalmuk a tavalyi év azonos időszakában mérthez képest, éppen ezért ehhez igazítják a készleteiket is. Tapasztalataik szerint az ékszerek, a kozmetikumok, a fehérneműk a legnépszerűbb ajándékok, mint ahogy az apró csecsebecsék iránt is nagy kereslet mutatkozik.
Cristina Vasile, a SevenSins alapítója például arról számolt be, a tavalyi első negyedévben 350 ezer eurós forgalmuk volt, egy rendelés átlagosan 180 lejt tett ki. Most azonban 80 százalékos forgalombővülésre számítanak február-márciusban, amelyeket egyébként eladások szempontjából a legjobb hónapok közé sorolnak. Éppen ezért hatalmas készletet halmoztak fel „mindenből, ami piros”.
Van azonban, amit nem lehet netről rendelni, a kiskereskedelmi üzletláncok tapasztalatai szerint változatlanul a desszert és virág a legnépszerűbb Valentin-napon, de az átlagosnál több fogy italokból és a szíves díszítésű ajándékokból; az ünnephez kapcsolódó termékek forgalma többszörösére nő február 14-e közeledtével.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
szóljon hozzá!