Fotó: Boda L. Gergely
Nyolcvanszázalékos forgalomnövekedést várnak a Bálint-naptól, a Dragobetétől (a szerelmesek napja a román kultúrkörben), valamint március elsejétől és 8-ától a webáruházak.
2017. február 13., 23:012017. február 13., 23:01
Florinel Chiş, a romániai online boltokat tömörítő egyesület (ARMO) ügyvezető igazgatója bejelentette, a hozzájuk csatlakozott webáruházak – például az AVStore, az F64, az Elefant, a FashionUp, az evoMAG, a SevenSins.ro, az eMAG, a PC Garage, a Fungift vagy az Animax – arra számítanak, hogy csaknem megkétszereződik a forgalmuk a tavalyi év azonos időszakában mérthez képest, éppen ezért ehhez igazítják a készleteiket is. Tapasztalataik szerint az ékszerek, a kozmetikumok, a fehérneműk a legnépszerűbb ajándékok, mint ahogy az apró csecsebecsék iránt is nagy kereslet mutatkozik.
Cristina Vasile, a SevenSins alapítója például arról számolt be, a tavalyi első negyedévben 350 ezer eurós forgalmuk volt, egy rendelés átlagosan 180 lejt tett ki. Most azonban 80 százalékos forgalombővülésre számítanak február-márciusban, amelyeket egyébként eladások szempontjából a legjobb hónapok közé sorolnak. Éppen ezért hatalmas készletet halmoztak fel „mindenből, ami piros”.
Van azonban, amit nem lehet netről rendelni, a kiskereskedelmi üzletláncok tapasztalatai szerint változatlanul a desszert és virág a legnépszerűbb Valentin-napon, de az átlagosnál több fogy italokból és a szíves díszítésű ajándékokból; az ünnephez kapcsolódó termékek forgalma többszörösére nő február 14-e közeledtével.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!