Fotó: Boda L. Gergely
Nyolcvanszázalékos forgalomnövekedést várnak a Bálint-naptól, a Dragobetétől (a szerelmesek napja a román kultúrkörben), valamint március elsejétől és 8-ától a webáruházak.
2017. február 13., 23:012017. február 13., 23:01
Florinel Chiş, a romániai online boltokat tömörítő egyesület (ARMO) ügyvezető igazgatója bejelentette, a hozzájuk csatlakozott webáruházak – például az AVStore, az F64, az Elefant, a FashionUp, az evoMAG, a SevenSins.ro, az eMAG, a PC Garage, a Fungift vagy az Animax – arra számítanak, hogy csaknem megkétszereződik a forgalmuk a tavalyi év azonos időszakában mérthez képest, éppen ezért ehhez igazítják a készleteiket is. Tapasztalataik szerint az ékszerek, a kozmetikumok, a fehérneműk a legnépszerűbb ajándékok, mint ahogy az apró csecsebecsék iránt is nagy kereslet mutatkozik.
Cristina Vasile, a SevenSins alapítója például arról számolt be, a tavalyi első negyedévben 350 ezer eurós forgalmuk volt, egy rendelés átlagosan 180 lejt tett ki. Most azonban 80 százalékos forgalombővülésre számítanak február-márciusban, amelyeket egyébként eladások szempontjából a legjobb hónapok közé sorolnak. Éppen ezért hatalmas készletet halmoztak fel „mindenből, ami piros”.
Van azonban, amit nem lehet netről rendelni, a kiskereskedelmi üzletláncok tapasztalatai szerint változatlanul a desszert és virág a legnépszerűbb Valentin-napon, de az átlagosnál több fogy italokból és a szíves díszítésű ajándékokból; az ünnephez kapcsolódó termékek forgalma többszörösére nő február 14-e közeledtével.
Bár az alapélelmiszerek ára egyelőre nem nő – legalábbis nem az árrés megemelése miatt –, számos területen hozott drágulásokat az év második fele. A legnagyobb áremelkedés a villamosenergia esetében lesz.
A fejlesztési és közigazgatási minisztérium ma közvitára bocsátott egy jogszabálytervezetet, amely szerint szigorú, teljesítményalapú feltételekhez kötik az európai uniós forrásokból finanszírozott beruházásokon dolgozó közalkalmazottak bérpótlékát.
Lesújtó képet vázolt fel Alexandru Nazare pénzügyminiszter a román gazdaság helyzetéről.
Ismét egy aszályos nyárra kell számítani, ami nagyon megnehezíti a gazdák dolgát. Miközben a Kárpátokon túli területeken – ha lassan is, de – bővülnek az öntözhető mezőgazdasági területek, Erdély egyelőre kimaradt a román állami irrigációs beruházásokból.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
szóljon hozzá!