Fotó: Pixabay.com
Augusztus elsejétől 20 százalékkal nő a gyerekpénzként emlegetett gyermeknevelési pótlék – értesült a Digi 24 hírtelevízió.
2020. július 29., 12:212020. július 29., 12:21
2020. július 29., 13:272020. július 29., 13:27
A kiszivárgott információk szerint a munkaügyi minisztérium sürgősségi kormányrendelet-tervezete 20 százalékos emeléssel számol augusztus elsejétől.
A dokumentum előírja ugyanakkor, hogy az emelés a jövőben több szakaszban folytatódik, és a 2022-es év közepén, tehát
A tervezet szerepel a szerdán 18 órától összehívott kormányülés napirendjén.
A mostani 20 százalékos emelés amúgy azt jelenti, hogy a jövő hónaptól a jelenlegi 150 lej helyett 180 lej lesz a gyermeknevelési pótlék, a 2 évesnél kisebb vagy fogyatékkal élő kiskorúak után pedig 300 lej helyett 360 lejt folyósít az állam.
15 százalék körüli összeggel nő augusztus elsejétől a gyerekpénzként emlegetett gyermeknevelési pótlék, januártól pedig újabb emelés jöhet – jelentette ki Florin Cîțu pénzügyminiszter hétfő este a Realitatea Plus műsorában.
A kormány a héten dönthet a gyerekpénzként emlegetett gyermeknevelési pótlék emeléséről. Az összeg megkétszerezése – ahogyan az várható volt – ezúttal elmarad.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
1 hozzászólás