2011. augusztus 25., 06:552011. augusztus 25., 06:55
Tilibaşa szerint sikerült megállapodniuk, így segítségükre lesznek majd a munkások betanításában. „A Dräxlmaier jelentős fejlesztéseket tervez, új egységében pedig számos munkahelyet teremt, ezért cserébe elvárja a hatóságok támogatását” – tájékoztatott az igazgató. A munkaerő-elhelyező ügynökség egyébként gyakran szervez képzést vállalatok felkérésére, néhány hónapja például asztalos-tanfolyamot is meghirdettek a bútorgyárak igénylése nyomán. A Dräxlmaier Szatmár megye legnagyobb cégének számít, körülbelül 10 éve termel Szatmárnémetiben a Mercedes és a Porche számára kábeleket, jelenleg ötezer alkalmazottja van. A cég romániai képviseletének vannak üzemei Argeş, Brassó, Hunyad és Temes megyében is.
A Szatmár megyei álláskeresők többsége idegen nyelvet sajátítana el, illetve baby sitternek vagy szakácsnak tanulna – derült ki a megyei munkaerő-elhelyező ügynökség felméréséből. A hatóság 187 kérdőívet töltetett ki, a résztvevők közül pedig 153 válaszolt úgy, hogy szeretne valamilyen kurzust elvégezni, és mindössze 34 nyilatkozta azt, hogy csakis állásközvetítésre van szüksége. Előbbiek közül 20-an tanulnának idegen nyelvet (angolt vagy németet), 19 szeretett volna babagondozó-, 18 pedig szakácstanfolyamot végezni. Ezenkívül 15 szeretne manikűrös lenni, 14 vendégház-adminisztrátor, 14 könyvelő, 13 fodrász, 12 humánerőforrás-szakfelügyelő, 11 elárusító, 10 biztonsági őr, 8 számítógép-kezelő, 7 villanyszerelő, 5 pedig szobafestő. A Szatmár Megyei Munkaerő-elhelyező Ügynökség idén összesen 25 szaktanfolyamot tartott.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.