Hadiipari beruházás. A Hanhwa Aerospace jelentős szereplővé teheti Romániát a harckocsik gyártásának terén
Fotó: Wikipédia
A dél-koreai székhelyű Hanwha Aerospace, az ázsiai ország legnagyobb katonai eszközöket gyártó cége jövő év elején megkezdi egy páncélozott járműveket előállító gyár építését Romániában.
2024. szeptember 16., 19:542024. szeptember 16., 19:54
Mint arról beszámoltunk, a bukaresti hatóságok júliusban 1 milliárd dolláros szerződést írtak alá a Hanwha-val 54 K9 Thunder (Mennydörgés) önjáró löveg és 36 K10 lőszer-utántöltő gyártásáról.
„A szerződés értelmében a Hanwha Aerospace elkötelezett amellett, hogy nagyszabású gyártási és karbantartási létesítményeket építsen Romániában, hogy ne csak a legmodernebb platformokat, hanem gazdasági és ipari előnyöket is biztosítson” – mondta Peter Bae, a Hanwha Aerospace Europe alelnöke a News.ro-nak.
„Javaslatunk fontos részét képezi egy gyártóüzem létrehozása egy karnbantartó és javító központ (Maintenance Repair Operations – MRO) kiválósági központtal együtt, amely a Hanwha globális ellátási láncába integrálja a romániai vállalatokat” – mondta Peter Bae.
Hozzátette, hogy Románia a Hanwha összes európai földi rendszerének regionális központjává válik.
„A K9 Thunder és a Redback közötti hasonlóságok azok az elemek, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak ahhoz, hogy Románia az összes európai Hanwha földi rendszer gyártási, MRO és frissítési központjává váljon” – mondta Peter Bae.
Azt ugyanakkor egyelőre nem árulták el, hol épül meg majd az üzem.
Aláírták a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat.
Mint arról beszámoltunk, júliusban írták alá a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat. A szerződést a bukaresti védelmi minisztériummal kötötte meg az ázsiai cég.
Az eszközök leszállítása 2027 elején kezdődik, s 2029-ig tart majd. A szerződés értelmében a járművek zömét Romániában fogják legyártani helyi beszállítók bevonásával.
„A Hanwha Aerospace eltökélt abban, hogy maximalizálja a román védelmi ipar számára származó hasznot” – idézte az Economedia.ro Peter Baét, a Hanwha Aerospace Europe alelnökét. Románia lesz a tizedik ország és a hatodik NATO-tagállam, mely hadrendbe állítja a K9-es önjáró lövegeket.
A koreai védelmi cég és helyi társai egyre inkább számítanak arra, hogy a kelet- és észak-európai országok között a 2022 elején Oroszország által Ukrajna ellen indított háborújának kezdete óta kiéleződött fegyverkezési verseny nyomán egyre több fegyverszállítási megrendelést kapnak a régióban.
Jóváhagyta pénteki ülésén a kormány a munkaügyi minisztérium rendelet-tervezetét, amely szerint a villanyáram hatósági árszabályozásának kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak.
Pénteki ülésén a kormány további három hónappal meghosszabbította az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását.
A munkaügyi minisztérium társadalmi párbeszéd bizottságának pénteki ülésén a szakszervezetek képviselői a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács sürgős összehívását kérték a deficitcsökkentő csomag egészének megvitatására.
Az EU tagállamai közül tavaly Romániában voltak a legolcsóbbak az élelmiszerek és az alkoholmentes italok – közölte pénteken az Eurostat adataira hivatkozva az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A villanyáram hatósági árszabályozásának július elsejei kivezetése után a kiszolgáltatott fogyasztók havi 50 lej értékű elektronikus energiautalványra lesznek jogosultak – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
A 2025-ös turisztikai év eddig rosszul alakult a vendéglátósok számára, az ágazatot az életszínvonal csökkenése és az áfa 19 százalékra emelése egyaránt fenyegeti – jelentette ki a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Dragoș Pâslaru miniszter szerint 7,8 milliárd euróra rúg azon projektek összege, amelyek az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként kaptak uniós finanszírozást, ám jelenleg erősen kérdéses, hogy határidőre meg lehet-e őket valósítani.
Megkezdődött az aratás Arad megyében, de a szárazság miatt nem jók a kilátások. Nagy Zsolt falugazdász szerint örvendhetnek, ha nullszaldósok lesznek a gazdák a kevés gabonatermés, és az alacsony, tíz évvel ezelőtti szintű felvásárlási ár miatt.
Megadóztathatják a betegszabadságokat az új kormány tervei szerint. Az egészségügyi miniszter szerint sok ilyen kérés fiktív, hamis okokon alapul, a tervezett intézkedésnek pedig kettős haszna lenne.
Az európai autópiac az áprilisi zsugorodás után májusban visszatért a növekedés útjára, de a kontinensen Romániában esett vissza a legnagyobb mértékben a gépkocsi-beíratások száma az előző évhez képest.
szóljon hozzá!