Hadiipari beruházás. A Hanhwa Aerospace jelentős szereplővé teheti Romániát a harckocsik gyártásának terén
Fotó: Wikipédia
A dél-koreai székhelyű Hanwha Aerospace, az ázsiai ország legnagyobb katonai eszközöket gyártó cége jövő év elején megkezdi egy páncélozott járműveket előállító gyár építését Romániában.
2024. szeptember 16., 19:542024. szeptember 16., 19:54
Mint arról beszámoltunk, a bukaresti hatóságok júliusban 1 milliárd dolláros szerződést írtak alá a Hanwha-val 54 K9 Thunder (Mennydörgés) önjáró löveg és 36 K10 lőszer-utántöltő gyártásáról.
„A szerződés értelmében a Hanwha Aerospace elkötelezett amellett, hogy nagyszabású gyártási és karbantartási létesítményeket építsen Romániában, hogy ne csak a legmodernebb platformokat, hanem gazdasági és ipari előnyöket is biztosítson” – mondta Peter Bae, a Hanwha Aerospace Europe alelnöke a News.ro-nak.
„Javaslatunk fontos részét képezi egy gyártóüzem létrehozása egy karnbantartó és javító központ (Maintenance Repair Operations – MRO) kiválósági központtal együtt, amely a Hanwha globális ellátási láncába integrálja a romániai vállalatokat” – mondta Peter Bae.
Hozzátette, hogy Románia a Hanwha összes európai földi rendszerének regionális központjává válik.
„A K9 Thunder és a Redback közötti hasonlóságok azok az elemek, amelyek jelentősen hozzájárulhatnak ahhoz, hogy Románia az összes európai Hanwha földi rendszer gyártási, MRO és frissítési központjává váljon” – mondta Peter Bae.
Azt ugyanakkor egyelőre nem árulták el, hol épül meg majd az üzem.
Aláírták a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat.
Mint arról beszámoltunk, júliusban írták alá a szerződést, amelynek értelmében Románia közel egymilliárd dollár értékben tüzérségi fegyvereket vásárol Dél-Koreából – közölte szerdán a Hanwha Aerospace dél-koreai vállalat. A szerződést a bukaresti védelmi minisztériummal kötötte meg az ázsiai cég.
Az eszközök leszállítása 2027 elején kezdődik, s 2029-ig tart majd. A szerződés értelmében a járművek zömét Romániában fogják legyártani helyi beszállítók bevonásával.
„A Hanwha Aerospace eltökélt abban, hogy maximalizálja a román védelmi ipar számára származó hasznot” – idézte az Economedia.ro Peter Baét, a Hanwha Aerospace Europe alelnökét. Románia lesz a tizedik ország és a hatodik NATO-tagállam, mely hadrendbe állítja a K9-es önjáró lövegeket.
A koreai védelmi cég és helyi társai egyre inkább számítanak arra, hogy a kelet- és észak-európai országok között a 2022 elején Oroszország által Ukrajna ellen indított háborújának kezdete óta kiéleződött fegyverkezési verseny nyomán egyre több fegyverszállítási megrendelést kapnak a régióban.
Donald Trump elnök „gazdasági forradalomnak” nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
Idén márciusban 907 612 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 8681-gyel kevesebben, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
szóljon hozzá!