Temesváron fejlesztett a világ egyik legnagyobb autóipari vállalatának számító német Continental
Fotó: Facebook/Continental Romania
Egyik legnagyobb európai tesztlaboratóriumát nyitotta meg a Continental Temesváron – közölte a vállalat.
2024. július 23., 15:002024. július 23., 15:00
2024. július 23., 15:012024. július 23., 15:01
Az Economedia.ro gazdasági portál által idézett tájékoztatás szerint a 800 négyzetméteres, teljesen új laboratóriumban 23 mérnök és technikus dolgozik. A laboratóriumot többek között hő- és nyomásterheléses teszteléshez használt számítógépes tomográffal, utolsó generációs optikai profilométerrel és vibrációs tesztszobával szerelték fel.
A temesvári Freidorf ipari parkban található ContiTech Románia 2002-ben kezdte meg a termelést. A gyár évente mintegy 18 millió, személygépkocsikba, haszonjárművekbe és ipari gépekbe való hajtószíjat, valamint körülbelül 10 millió klímaegységet gyárt. A cégnek 2023-ban 860 millió lejt meghaladó árbevétele és közel 1500 dolgozója volt.
A tesztlaboratóriumot legutóbb 2017-ben korszerűsítették, de időközben ismét szükségessé vált a fejlesztés méretben és technológiai téren egyaránt.
A világ egyik legnagyobb autóipari vállalatának számító német Continental AG-nak Nagyszebenben is több üzeme van. A cég júniusban jelentette be, hogy Nagyszebenben 45 millió eurós beruházással új üzemet épít, melynek, a tervek szerint, 2026-ban kell megkezdenie a termelést.
A Continental német autóipari konszern tavaly több mint 100 millió eurót költött romániai, nagyrészt Erdélyben található telephelyein, és 1300-zal növelte alkalmazottai számát.
Felfüggeszti az Egyesült Államokba irányuló exportját a Jaguar Land Rover (JLR) brit autóipari csoport az amerikai vámemelések miatt.
Donald Trump elnök „gazdasági forradalomnak” nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
Idén márciusban 907 612 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 8681-gyel kevesebben, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
szóljon hozzá!