Fotó: Facebook/Continental Romania
A Continental német autóipari konszern tavaly több mint 100 millió eurót költött romániai, nagyrészt Erdélyben található telephelyein, és 1300-zal növelte alkalmazottai számát. A világ egyik vezető gumiabroncsgyártója idén is hasonló összegű beruházásokat tervez.
2024. március 16., 13:172024. március 16., 13:17
A multinacionális vállalat tájékoztatása szerint 2022-ben még 19 ezer munkavállalót foglalkoztattak Romániában, 2023 égére viszont számuk 20 300-ra nőtt. Tavalyi befektetéseik új berendezések beszerzését, műszaki fejlesztéseket és munkaerőbővítést céloztak valamennyi itteni telephelyükön.
„A Continental továbbra is fejlett innovatív technológiát kínál az ipar számára romániai telephelyein, és olyan alkatrészeket gyárt, amelyek mozgásba hozzák a jövőt. Egy több mint 20 300 tagból, gépkezelőkből, programozókból, mérnökökből álló multidiszciplináris csapat formázza az autóipar jövőjét” – nyilatkozta az Economedia.ro portál által idézett Christian von Albrichsfeld, a vállalat romániai vezérigazgatója.
A cég tájékoztatása szerint a Iași-ban, Szebenben és Temesváron működő központokban a kutatók többek között hardver-szoftver, dizájn és mechanikai vonalon fejlesztenek, míg a nagykárolyi, szebeni és temesvári üzemekben abroncsokat, elektronikai berendezéseket, vezérműszíjakat, hőkezelő elemeket és vezetékeket gyártanak a legkorszerűbb gépkocsik számára.
Von Albrichsfeld szerint romániai jelenlétük „erősen hozzájárult” mintegy 400 millió euró megszerzéséhez, amelyet Románia hívhat le az országos helyreállítási alapból (PNRR), fontos szerepet vállalt a félvezetők iparágának megalapozásában. Az idei tervek szerint folytatják az új munkások alkalmazását, a beruházások mértéke a tavalyihoz hasonló lesz, azaz 100 millió euró körül mozog majd.
A Continental tavaly világszinten 41,4 milliárd eurós üzleti forgalmat bonyolított le az előzetes adatok szerint, 56 országban 200 ezer embert foglalkoztat. Romániában 1999 és 2023 között több mint 2,3 milliárd eurót költött. Miközben itt további fejlesztésekről, bővítésekről beszélnek, világszinten a hírek szerint több ezer fős létszámleépítést terveznek, hogy 2025-től kezdődően ezzel évente 400 millió eurót takarítsanak meg.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!