Búcsúznak? A Napolact márkát birtokló holland FrieslandCampina a Romániából való kivonuláson gondolkodik
Fotó: Bakó Zoltán
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
2025. február 09., 20:322025. február 09., 20:32
„A holland FrieslandCampina a Deloitte-hoz fordult, hogy megvizsgálja a romániai üzletág eladását. A FrieslandCampina két gyárral rendelkezik Romániában. Az értékesítési folyamat korai szakaszban van” – írja a Bizlawyer.
A tranzakció értéke piaci források szerint 60-70 millió euró lehet.
A Ziarul Finaciar című gazdasági lap szerint
amely a Csányi Sándor OTP-vezér tulajdonában levő Bonafarm csoporthoz tartozik, de a francia Danone is érdeklődést mutat.
A pénzügyminisztérium által közzétett adatok szerint
A teljes adósságállomány ekkor közel 103 millió lej volt.
A FrieslandCampina a világ harmadik legnagyobb tejtermelője, több mint 22 ezer alkalmazottal, több mint 100 termelőüzemben állítja elő termékeit 30 országban, köztük két erdélyi gyárban, a Kolozsvár melletti Kisbácson és Marosvásárhelyen.
Korábban Nagykárolyban is volt egy üzeme, ezt költöztette Kolozs megyébe.
A FrieslandCampina korábban bejelentette, hogy
A holland cég közölte, hogy az elbocsátások akár 200 millió euró megtakarítást is eredményeznek, ami része annak a programnak, amelynek célja, hogy 2026-tól 400-500 millió euróval csökkentse az éves költségeket.
A FrieslandCampina a világ több mint 100 országában értékesíti termékeit az élelmiszer- és gyógyszeripar számára.
A cég 2008-ban jött létre a holland Friesland Foods és Campina tejipari vállalatok egyesülésével.
„A helyi Napolact márka, amely a Forbes szerint az elmúlt négy évben a legkedveltebb gyermek-tejtermékmárka volt, egyre népszerűbb” – jelentette be a vállalat 2021 októberében.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
A romániai sörértékesítés kilencven százaléka a hipermarketekben, szupermarketekben és kisboltokban zajlik, míg a vendéglátóhelyek – éttermek, bárok és kávézók – csupán tíz százalékos részesedéssel bírnak.
Az Egyesült Államok a jelenleg tervezettnél „jóval nagyobb” mértékű vámokat vethet ki az Európai Unióra és Kanadára, ha közösen próbálnak fellépni az amerikai vámok ellen – közölte Donald Trump amerikai elnök a saját közösségi oldalán csütörtökön.
Beruházási és Fejlesztési Bank (Banca de Investiții si Dezvoltare – BID) néven megkezdte működését az új román állami bank.
Év eleje óta több mint 670 millió italcsomagolást váltottak vissza a fogyasztók Romániában a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül, a rendszert működtető RetuRO vállalat pedig 50 000 tonna csomagolást már átadott az újrahasznosító állomásoknak.
Az elhúzódó választási ciklus valószínűleg legalább 2025 második feléig késleltetni fogja a további költségvetési konszolidációs intézkedéseket, és további intézkedések nélkül a 2025-re a GDP 7,5 százalékára várt hiánycélt kockázatok terhelik.
A nagy adófizetők közül 44-nek volt adóhátraléka 2024 végén, összesen 3,23 milliárd lej értékben – közölte szerdán az Országos Adóhatóság (ANAF).
A közalkalmazottaknak várhatóan idén is kártyára utalják az üdülési támogatást – számolt be Adrian Voican, a Utazási Irodák Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Kivonul Romániából a Karl Mayer, a világ egyik vezető textilipari gépgyártója, emiatt az ország jelentős beruházástól esik el – írta az Economedia.ro a Máramaros megyei munkaerő-elhelyező ügynökség tájékoztatása alapján.
szóljon hozzá!