Búcsúznak? A Napolact márkát birtokló holland FrieslandCampina a Romániából való kivonuláson gondolkodik
Fotó: Bakó Zoltán
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
2025. február 09., 20:322025. február 09., 20:32
„A holland FrieslandCampina a Deloitte-hoz fordult, hogy megvizsgálja a romániai üzletág eladását. A FrieslandCampina két gyárral rendelkezik Romániában. Az értékesítési folyamat korai szakaszban van” – írja a Bizlawyer.
A tranzakció értéke piaci források szerint 60-70 millió euró lehet.
A Ziarul Finaciar című gazdasági lap szerint
amely a Csányi Sándor OTP-vezér tulajdonában levő Bonafarm csoporthoz tartozik, de a francia Danone is érdeklődést mutat.
A pénzügyminisztérium által közzétett adatok szerint
A teljes adósságállomány ekkor közel 103 millió lej volt.
A FrieslandCampina a világ harmadik legnagyobb tejtermelője, több mint 22 ezer alkalmazottal, több mint 100 termelőüzemben állítja elő termékeit 30 országban, köztük két erdélyi gyárban, a Kolozsvár melletti Kisbácson és Marosvásárhelyen.
Korábban Nagykárolyban is volt egy üzeme, ezt költöztette Kolozs megyébe.
A FrieslandCampina korábban bejelentette, hogy
A holland cég közölte, hogy az elbocsátások akár 200 millió euró megtakarítást is eredményeznek, ami része annak a programnak, amelynek célja, hogy 2026-tól 400-500 millió euróval csökkentse az éves költségeket.
A FrieslandCampina a világ több mint 100 országában értékesíti termékeit az élelmiszer- és gyógyszeripar számára.
A cég 2008-ban jött létre a holland Friesland Foods és Campina tejipari vállalatok egyesülésével.
„A helyi Napolact márka, amely a Forbes szerint az elmúlt négy évben a legkedveltebb gyermek-tejtermékmárka volt, egyre népszerűbb” – jelentette be a vállalat 2021 októberében.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!