Búcsúznak? A Napolact márkát birtokló holland FrieslandCampina a Romániából való kivonuláson gondolkodik
Fotó: Bakó Zoltán
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
2025. február 09., 20:322025. február 09., 20:32
„A holland FrieslandCampina a Deloitte-hoz fordult, hogy megvizsgálja a romániai üzletág eladását. A FrieslandCampina két gyárral rendelkezik Romániában. Az értékesítési folyamat korai szakaszban van” – írja a Bizlawyer.
A tranzakció értéke piaci források szerint 60-70 millió euró lehet.
A Ziarul Finaciar című gazdasági lap szerint
amely a Csányi Sándor OTP-vezér tulajdonában levő Bonafarm csoporthoz tartozik, de a francia Danone is érdeklődést mutat.
A pénzügyminisztérium által közzétett adatok szerint
A teljes adósságállomány ekkor közel 103 millió lej volt.
A FrieslandCampina a világ harmadik legnagyobb tejtermelője, több mint 22 ezer alkalmazottal, több mint 100 termelőüzemben állítja elő termékeit 30 országban, köztük két erdélyi gyárban, a Kolozsvár melletti Kisbácson és Marosvásárhelyen.
Korábban Nagykárolyban is volt egy üzeme, ezt költöztette Kolozs megyébe.
A FrieslandCampina korábban bejelentette, hogy
A holland cég közölte, hogy az elbocsátások akár 200 millió euró megtakarítást is eredményeznek, ami része annak a programnak, amelynek célja, hogy 2026-tól 400-500 millió euróval csökkentse az éves költségeket.
A FrieslandCampina a világ több mint 100 országában értékesíti termékeit az élelmiszer- és gyógyszeripar számára.
A cég 2008-ban jött létre a holland Friesland Foods és Campina tejipari vállalatok egyesülésével.
„A helyi Napolact márka, amely a Forbes szerint az elmúlt négy évben a legkedveltebb gyermek-tejtermékmárka volt, egyre népszerűbb” – jelentette be a vállalat 2021 októberében.
A Romániai Prosumerek és Energiaközösségek Szövetsége (APCE) azzal vádolta meg Diana Buzoianu új környezetvédelmi minisztert, hogy a roncsprogramok és a Zöld ház program 2025-ös programjainak teljes leállítását tűzte ki célul.
Bár a Bolojan-kormány által az óriásira dagadt költségvetési hiány visszaszorítására kidolgozott megszorítások még csak ezután jönnek, a lakosság máris visszafogta a kiadásait.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A kormány deficitcsökkentő csomagjába foglalt intézkedések ellen tiltakoznak hétfőn a nyugdíjpénztárak, a román vízügyi igazgatóság (ANAR) és a mezőgazdasági minisztérium alkalmazottai.
Félrekezelt súlyos beteghez hasonlította Romániát Radu Miruță gazdasági miniszter .
Kissé nőtt az élelmiszertermékek világpiaci árának referenciaértéke júniusban az előző hónaphoz képest a hús-, a tej- és a növényi olajárak emelkedésének hatására az Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján közzétett adatok szerint.
Felelősséget vállal az Ilie Bolojan vezette kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetért a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén.
Az idei első negyedévben 2024 hasonló időszakához képest az Európai Unióban 5,7 százalékkal, az euróövezetben 5,4 százalékkal emelkedtek a lakásárak, miután tavaly 4,9, illetve 4,1 százalékos növekedést regisztráltak.
Nagyváradon nyit termelési központot a közel 17 000 alkalmazottat foglalkoztató és évente mintegy 5 milliárd eurós forgalmat bonyolító finn ipari gépgyártó, a Metso – közölte a Profit.ro gazdasági portál.
Májusban 7 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma Romániában éves összevetésben – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!