2011. augusztus 10., 14:282011. augusztus 10., 14:28
A kormány szerdán elfogadta a 2014-ig érvényes pénzügyi és adóstratégiát, a dokumentumban azonban nem szerepel a társadalombiztosítási hozzájárulás csökkentése.
„A társadalombiztosítási hozzájárulás csökkentését elhalasztjuk egy kedvező pillanatra. Jelenleg nem engedhetjük meg magunknak egy ilyen döntés meghozatalát, a pénzügyi stratégáiban csak a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) megtárgyalt intézkedések szerepelnek” – mondta Ialomiţianu.
A pénzügyi és adóstratégia áprilisban kidolgozott változatában még az szerepelt, hogy az év második felében két százalékkal csökkentik a munkáltatók által fizetett társadalombiztosítási hozzájárulás értékét. Az akkori indoklás szerint az adócsökkentés hozzájárul majd az adócsalás csökkenéséhez és fokozza az önkéntes bevallások arányát.
Április közepén Gheorghe Ialomiţianu, pénzügyminiszter azt nyilatkozta, hogy az általa vezetett intézmény nagyon komolyan elemzi, hogy csökkentsék a munkaadók társadalombiztosítási hozzájárulását, de a kérdésről az IMF-fel és az Európai Bizottsággal közösen döntenek majd.
Az IMF képviselői korábban azt nyilatkozták, hogy csak akkor csökkenthető a munkaadók társadalombiztosítási hozzájárulása, ha a kormány szavatolja a 2011-es, 2012-es adócélok betartását, azaz a költségvetési hiány a GDP 3 százaléka alatt marad.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!