Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Úgy próbál a zenekarok, fotósok, videósok és más, egy esküvő vagy lakodalom lebonyolítása során szolgáltatásokat nyújtó cégek esetleges adócsalásaira fényt deríteni az Országos Adóhatóság (ANAF), hogy felszólítja a fiatal házasokat: űrlapon számoljanak be valamennyi, életük nagy eseményéhez köthető gazdasági kapcsolatról – értesült a Profit.ro gazdasági és pénzügyi hírportál.
2018. október 19., 11:502018. október 19., 11:50
2018. október 19., 20:062018. október 19., 20:06
Az adóhatóság a cég vagy az egyéni vállalkozóként működő magánszemély nevére, telefonszámára, címére, az esetleges közvetítőre egyaránt kíváncsi, amennyiben pedig valaki megtagadja az adatszolgáltatást, úgy 2000–5000 lej közötti pénzbírságra számíthat.
Mint a kiszivárgott információkra reagálva rámutatott, kizárólag a friss házasok nyilatkozata alapján az adóhivatal nem róhat ki többletadót a szolgáltatókra. Elmondása szerint az adóhatóság valóban beidézheti a házasokat, és kérhet információt tőlük arra vonatkozóan, hogy mennyit fizettek a különböző szolgáltatóknak a lakodalom során, ennek megtagadása pedig vonhat maga után bírságot. Ugyanakkor a nyilatkozataik alapján a hatóság még nem állapíthat meg adóalapot.
– hangsúlyozta Debreczeni László. Hozzátette, ha a friss házasok mind a ketten egybehangzóan állítják, hogy kifizettek egy összeget például egy zenekarnak, fotó is van arról, hogy a zenekar fellépett az esküvőjükön, a zenekar azonban kisebb összeget vallott be, még mindig nem elég arra, hogy adókülönbözetet rójanak ki. „Még egy, más forrásból származó bizonyítékkal kell előrukkolnia az adóhivatalnak, a pár két tagja nem jelent két független forrást” – húzta alá az adószakértő.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
1 hozzászólás