2011. június 10., 09:142011. június 10., 09:14
„Mintegy 1,7 milliárd köbméter földgázt raktároztunk el a téli fogyasztás kielégítésének biztosítására. Ez a szükséges 2,7 milliárd köbméter mintegy 70 százaléka, és mivel májusban és júniusban igencsak kedvező a földgáz piaci ára, a mennyiség nagy része importból származik. A Romgaz 2030-ig érvényes stratégiája értelmében meg szeretnénk őrizni 40 százalékos piaci részesedésünket a földgáz-értékesítés és -kitermelés terén” – szögezte le Tóth.
A cég kinnlevőségeiről Tóth elmondta, ez jelentős mértékben csökkent, összegük mintegy 500 millió lejt tesz ki, ugyanakkor a Termoelectrica hőszolgáltatótól vélhetően csupán peres úton lehet majd behajtani.
Az Országos Statisztikai Hivatal (INS) legfrissebb adatai szerint Románia 2011 januárjában olajegyenértéken számítva 233 900 tonnányi nyersolajnak megfelelő földgázt importált, ami 46,5 százalékkal több, mint a tavalyi év ugyanazon időszakában. A hazai termelés ugyanebben az időszakban 794 100 tonnányi nyersolaj biztosította energiát fedezett, ami 1,8 százalékkal több az egy évvel azelőttinél.
Tóth Ferenc azt is elmondta, hogy hamarosan Romániába érkeznek a Gazprom olasz földgáztársaság képviselői, hogy az orosz földgáz kitermelésében és importjában folytatott együttműködésről szóló, május végén lejárt memorandum meghosszabbításáról tárgyaljanak. A Romgaz ugyanakkor még idén elkezdi szlovákiai és lengyelországi lelőhelyeinek feltárását, és iraki lelőhelyek kitermelésének koncessziójára is pályázik.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
szóljon hozzá!