2011. augusztus 03., 06:442011. augusztus 03., 06:44
A postások többek között azt akarják, hogy a cég vezetése vonja vissza azon döntését, amelynek értelmében havonta két nappal csökkent a munkaidejük. Emellett olyan, konkrét terv kidolgozását követelik, amely hónapokra lebontva rögzíti, hogyan kívánják az év végéig elérni a 20 százalékos bevételnövekedést a tavalyi évhez képest.
Azt is követelik, hogy a cég készítsen pontos ütemtervet az alkalmazottakkal szemben felhalmozott hátralékok kifizetésére, emellett azt is szeretnék, ha a minisztérium politikai lobbit folytatna a posta gazdasági talpraállítása érdekében. Felszámolnák egyúttal az olyan kiadásokat, amelyek nem kapcsolódnak közvetlenül bevételt generáló tevékenységhez. Példaként a cég vezetői által használt szolgálati autók üzemanyagköltségeit, illetve a havonta ingatlanbérlésre költött eurószázmilliókat hozták föl.
Matei Brătianu, a postásszakszervezet elnöke, aki egyúttal szociáldemokrata párti képviselő is, leszögezte: a postai alkalmazottak beszüntetik a munkát, ha az illetékesek nem intézkednek. Kijelentette: a 20 százalékos bevételnövekedésből tízet a béremelésekre, tízet a fejlesztésekre szánnának. Az elégedetlenség egyik oka, hogy a Román Posta magánkézben lévő riválisai kevésbé költségesen működnek, így elveszik az állami társaság ügyfeleit.
Az előző havi 1,1 százalékos csökkenés után márciusban 0,1 százalékkal nőtt az Európai Unióban az építőipari termelés februárhoz képest, Ausztria és Románia építőipara teljesített a legjobban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden ismertetett adatai szerint az idei első negyedévben 32 600 betöltetlen állás volt Romániában, 1700-zal kevesebb, mint az előző negyedévben és 2400-zal kevesebb, mint 2024 első három hónapjában.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
szóljon hozzá!