2009. október 29., 09:382009. október 29., 09:38
„Bátorságra van szükség az üzleti szférában, hogy fent lehessen tartani a kezdeményezőkészséget, és hogy a válságot túl lehessen élni” – fogalmazta meg tegnap Winkler Gyula európai parlamenti képviselő a helyi mikrovállalkozók szövetsége által szervezett gazdasági fórumon.
„Bátorság a jövőhöz csüggedés helyett” – idézte fel az EP-képviselő az új német kormánykoalíció jelszavát, majd arra is kitért, hogy azért éppen ezt a megfogalmazást idézte, mert szerinte a gazdasági válság időszakában a bátorság az egyik legfontosabb elem. „Németország, amely az Európai Unió egyik legfontosabb gazdaságát adja, több száz éves hagyománnyal rendelkezik, ami a vállalkozók szövetkezését, társulását illeti; a céhek a mai vállalkozószövetségek elődei.
Kiemelten fontos, hogy a vállalkozók szövetséget kössenek, hiszen érdekeiket így jobban tudják képviselni, és egy szövetségen belül a pályázati lehetőségekről szóló információkat is jobban tudják hasznosítani” – mutatott rá Winkler Gyula, aki egyben a Székelyudvarhelyi Mikrovállalkozások Szövetségének fővédnöke is.
Winkler a fórumot megelőzően találkozott a szervezet vezetőivel is, akikkel együttműködési lehetőségekről állapodtak meg. Döntés született arról, hogy ezentúl évi két alkalommal, azaz várhatóan egyszer tavasszal és egyszer ősszel részt vesz az SZMVSZ egy-egy rendezvényén, támogatja a szervezet által tervezett, vállalkozók számára készítendő információs kiadványt, és segíti az udvarhelyi szervezetet abban, hogy felvegye a kapcsolatot a Hunyad megyei vállalkozók szövetségével, akikkel majd egymás munkáját tudnák segíteni.
Internetes szolgáltatásokat végez az a kisvállalkozás, melynek ügyvezetője Jakab Áron Csaba, aki szintén részt vett a tegnapi találkozón, majd az azt követő fórumon. „Garanciát kaptunk arra, hogy ebben a válságban is számítunk, tehát van, aki az ilyen kisvállalkozásokkal is foglalkozik, mint a miénk” – fogalmazott az üzletember a Krónika kérdésére.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.