Archív felvétel
Fotó: Haáz Vince
Újra árat emelt kedden töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez már a második drágítás volt februárban, miután januárban hét áremelést és két árcsökkentést hajtott végre.
2025. február 11., 16:242025. február 11., 16:24
A Peco-online.ro üzemanyag-ármonitor szerint a Petrom kedden 4 banival emelte mind a benzin, mind a gázolaj árát. Így a Krónika által rendszeresen monitorozott nagyváradi Petrom-kútnál
Lehet ugyanakkor olcsóbban is tankolni, mint a Petromnál. Kedd délelőtt az ármonitor szerint a standard benzin és a gázolaj is egy szászrégeni Petrolium-töltőállomáson volt a legolcsóbb, előbbit literenként 7,26 lejért kínálták, utóbbit pedig 7,46 lejért.
Ami az öt legnagyobb városban gyakorolt árakat górcső alá vevő toplistát illeti, Bukarestben 7,44, illetve 7,65; Kolozsváron 7,47, illetve 7,66; Temesváron 7,45, illetve 7,66; Jászvásáron 7,47, illetve 7,66; míg Konstancán 7,47, illetve 7,63 lej volt a legolcsóbb benzin, illetve gázolaj.
Az idei első áremelésre 2025. január 1-jén került sor, amikor a jövedéki adókat emelték – ennek nyomán az év első napján a benzin literje 17 banival, a gázolajé pedig 16 banival drágult.
Január 4-én a benzin és a gázolaj esetében is literenkénti 4 banis drágításnak lehettünk szemtanúi, január 9-én, majd január 11-én pedig újabb 4 banival nőtt mind a benzin, mind a gázolaj ára. Január 15-én és január 17-én 5-5 banis drágítást láthattunk, majd január 21-én újra 4 bani volt az áremelés üteme.
Ezután két árcsökkentés következett. Előbb január 24-én, amikor 4 banival lett olcsóbb mindkét üzemanyag-típus, majd január 28-án, amikor a benzin literenkénti ára 3 banival, a gázolajé pedig 2 banival csökkent. Február 6-án viszont újra drágult az üzemanyag, a Petrom 5 banival emelte mind a benzin, mind a gázolaj árát.
Újra árat emelt csütörtökön töltőállomásain a Romániában legkiterjedtebb hálózattal rendelkező Petrom – ez volt a februári hónap első drágítása, miután januárban hét áremelést és két árcsökkentést hajtott végre.
A benzin átlagára 2,2 százalékkal emelkedett, vagyis egy teli tank (50 liter) ma 8 lejjel kerül többe, mint 30 nappal ezelőtt. A gázolaj esetében a literenkénti átlagár 2,3 százalékkal emelkedett, ami azt jelenti, hogy egy teli tank (50 liter) ma 8,5 lejjel kerül többe, mint 30 nappal ezelőtt.
Aktualizálják 2025. január 1. és december 31. között több energiatermék, köztük a benzin, a gázolaj, a cseppfolyósított gáz, a szén és a villamos energia jövedéki adóját.
A munkahelyen szerezhetnek szakképesítést a 30 éves korukat még be nem töltött fiatalok a munkaügyi minisztérium országos inasprogramja keretében.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany kedden 450,2987 lejt ér, 0,8966 lejjel (0,19 százalékkal) többet, mint hétfőn (449,4021 lej). Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
Sofőrök millióinak kell mélyebben a zsebükbe nyúlniuk, ha a kormány valóban kivet egy új típusú adót a szennyező járművekre. Márpedig nagyon kevés a valószínűsége, hogy ne lépjék meg.
Sajnálatát fejezte ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke, amiért Donald Trump amerikai elnök 25 százalékos vámot jelentett be minden, az Egyesült Államokba érkező acél- és alumíniumtermékre.
Idén januárban 10,4 százalékkal kevesebb új járművet helyeztek forgalomba Romániában, mint a tavalyi első hónapban; a 100 százalékban elektromos autók szegmensében 28,4 százalékos csökkenést jegyeztek.
Csupán kis összeggel nőnek majd a villany- és gázszámlák az ársapka áprilisi kivezetése nyomán – próbálta megnyugtatni a közvéleményt Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Minden idők második legnagyobb külkereskedelmi mérleghiányával zárta Románia 2024-et – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A romániai piacról való kivonulást fontolgatja a holland FrieslandCampina, amely Romániában a Napolact márkát birtokolja: a cég tanácsadót bízott meg az üzletág értékesítésének vizsgálatával.
Egy világ kapta fel a fejét, amikor Donald Trump újdönsült amerikai elnök bejelentette: országa hajlandó folytatni Ukrajna pénzügyi támogatását, cserében azonban részt kér az ottani ritkaföldfémek kitermeléséből.
A nagyon magas költségvetési hiány miatt Románia európai uniós összevetésben a legmagasabb kamatlábak mellett vesz fel hitelt – jelentette ki Theodor Stolojan exkormányfő, a Világbank közgazdásza.
szóljon hozzá!![Hozzászólások](https://kronikaonline.ro/template/kronika_new/images/dropdown.svg)