Az OTP Románia Banknál számlával rendelkező ügyfelek minden pénzügyi szolgáltatáshoz hozzáférhetnek, amíg a Transilvania Bank nem integrálja a most értékesített pénzintézetet. A tranzakció hivatalos lezárását követően a magyar tőkéjű bank ügyfelei átkerülnek a kolozsvári székhelyű pénzintézethez.
2024. február 12., 17:472024. február 12., 17:47
Mint ismeretes, február 9-én, pénteken jelentették be, hogy a Transilvania Bank megállapodást írt alá a magyar OTP Bank Nyrt.-vel a romániai leányvállalat részvényei 100 százalékának megvásárlásáról 347,5 millió euróért. Vagyis a magyar csoport kivonul a román piacról.
A Transilvania Bank képviselői ugyanakkor biztosították az OTP ügyfeleit, hogy az akvizíció lezárásáig minden tranzakció a megszokott módon zajlik. Az OTP Bank Románia ügyfeleinek nem kell semmilyen lépést tenniük, a pénzintézettel való kapcsolatukban ugyanazok a feltételek érvényesülnek, mint korábban.
„A hatóságok jóváhagyását követően a Transilvania Bank egyesül az OTP Bank Romániával. Az OTP Csoport zökkenőmentes átmenetet biztosít az ügyfelek és a munkavállalók számára, amíg a Transilvania Bank Csoportba való integráció be nem fejeződik. Addig az OTP Bank Románia és leányvállalatai továbbra is teljesítik az ügyfelekkel szemben vállalt kötelezettségeiket, és a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtják.
– áll a bankok közleményében.
Az OTP Bank képviselői egyelőre nem adtak pontos tájékoztatást arról, hogy az ügyfelek hogyan kerülnek át egyik banktól a másikhoz. A legutóbbi akvizíciók – a legfontosabbak közül a Bancpost és az Idea Bank felvásárlása a Transilvania Bank által – azonban a Wall-street.ro gazdasági portál szerint példát szolgáltattak arra, hogyan kerül át egy ügyfél.
A kamatlábnak az OTP Bankkal kötött eredeti szerződésben meghatározott szinten kell maradnia. A Bancpostnak a Transilvania Bank általi felvásárlásából kiindulva, az OTP ügyfelei különleges ajánlatokat kaphatnak a kolozsvári székhelyű pénzintézettől.
A tranzakciót követően az OTP ügyfelei IBAN-jának meg kell változnia, és értesítést kell kapniuk az új bankszámla feltételeiről és részleteiről. Ami a magyar irányítás alatt álló bank automatáit illeti, a portál szerint arra lehet számítani, hogy azok a felvásárlás lezárása után is működőképesek maradnak.
Megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró.
Bár 2010. július 15-e óta valamennyi romániai lakásnak kötelező biztosítással kellene rendelkeznie, még mindig nem érte el a 25 százalékot a bebiztosított otthonok aránya. Úgy tűnik viszont, hogy tavaly megnőtt és rekordot döntött a lakásbiztosítási kedv.
A tavalyi évhez hasonlóan 2025-re is 100 000, a romániai munkaerőpiacra újonnan belépő külföldi munkavállalóból álló kvótát állapít meg a bukaresti munkaügyi minisztérium honlapján elérhető határozattervezet.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
A több mint 6 milliárd lejes tartozásának rendezéséig a fejlesztési minisztérium nem fogad új kifizetési kérelmeket az Anghel Saligny közművesítési program és a helyi fejlesztések országos programja (PNDL) keretében – közölte Cseke Attila tárcavezető.
szóljon hozzá!