Az OTP Románia Banknál számlával rendelkező ügyfelek minden pénzügyi szolgáltatáshoz hozzáférhetnek, amíg a Transilvania Bank nem integrálja a most értékesített pénzintézetet. A tranzakció hivatalos lezárását követően a magyar tőkéjű bank ügyfelei átkerülnek a kolozsvári székhelyű pénzintézethez.
2024. február 12., 17:472024. február 12., 17:47
Mint ismeretes, február 9-én, pénteken jelentették be, hogy a Transilvania Bank megállapodást írt alá a magyar OTP Bank Nyrt.-vel a romániai leányvállalat részvényei 100 százalékának megvásárlásáról 347,5 millió euróért. Vagyis a magyar csoport kivonul a román piacról.
A Transilvania Bank képviselői ugyanakkor biztosították az OTP ügyfeleit, hogy az akvizíció lezárásáig minden tranzakció a megszokott módon zajlik. Az OTP Bank Románia ügyfeleinek nem kell semmilyen lépést tenniük, a pénzintézettel való kapcsolatukban ugyanazok a feltételek érvényesülnek, mint korábban.
„A hatóságok jóváhagyását követően a Transilvania Bank egyesül az OTP Bank Romániával. Az OTP Csoport zökkenőmentes átmenetet biztosít az ügyfelek és a munkavállalók számára, amíg a Transilvania Bank Csoportba való integráció be nem fejeződik. Addig az OTP Bank Románia és leányvállalatai továbbra is teljesítik az ügyfelekkel szemben vállalt kötelezettségeiket, és a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtják.
– áll a bankok közleményében.
Az OTP Bank képviselői egyelőre nem adtak pontos tájékoztatást arról, hogy az ügyfelek hogyan kerülnek át egyik banktól a másikhoz. A legutóbbi akvizíciók – a legfontosabbak közül a Bancpost és az Idea Bank felvásárlása a Transilvania Bank által – azonban a Wall-street.ro gazdasági portál szerint példát szolgáltattak arra, hogyan kerül át egy ügyfél.
A kamatlábnak az OTP Bankkal kötött eredeti szerződésben meghatározott szinten kell maradnia. A Bancpostnak a Transilvania Bank általi felvásárlásából kiindulva, az OTP ügyfelei különleges ajánlatokat kaphatnak a kolozsvári székhelyű pénzintézettől.
A tranzakciót követően az OTP ügyfelei IBAN-jának meg kell változnia, és értesítést kell kapniuk az új bankszámla feltételeiről és részleteiről. Ami a magyar irányítás alatt álló bank automatáit illeti, a portál szerint arra lehet számítani, hogy azok a felvásárlás lezárása után is működőképesek maradnak.
Megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
A romániai lakosság az elmúlt három évben kezdett ráérezni az aranybefektetések ízére – állapította meg Victor Dima, a nemesfémek és devizák értékesítésével foglalkozó Tavex Románia igazgatója.
szóljon hozzá!