Az OTP Románia Banknál számlával rendelkező ügyfelek minden pénzügyi szolgáltatáshoz hozzáférhetnek, amíg a Transilvania Bank nem integrálja a most értékesített pénzintézetet. A tranzakció hivatalos lezárását követően a magyar tőkéjű bank ügyfelei átkerülnek a kolozsvári székhelyű pénzintézethez.
2024. február 12., 17:472024. február 12., 17:47
Mint ismeretes, február 9-én, pénteken jelentették be, hogy a Transilvania Bank megállapodást írt alá a magyar OTP Bank Nyrt.-vel a romániai leányvállalat részvényei 100 százalékának megvásárlásáról 347,5 millió euróért. Vagyis a magyar csoport kivonul a román piacról.
A Transilvania Bank képviselői ugyanakkor biztosították az OTP ügyfeleit, hogy az akvizíció lezárásáig minden tranzakció a megszokott módon zajlik. Az OTP Bank Románia ügyfeleinek nem kell semmilyen lépést tenniük, a pénzintézettel való kapcsolatukban ugyanazok a feltételek érvényesülnek, mint korábban.
„A hatóságok jóváhagyását követően a Transilvania Bank egyesül az OTP Bank Romániával. Az OTP Csoport zökkenőmentes átmenetet biztosít az ügyfelek és a munkavállalók számára, amíg a Transilvania Bank Csoportba való integráció be nem fejeződik. Addig az OTP Bank Románia és leányvállalatai továbbra is teljesítik az ügyfelekkel szemben vállalt kötelezettségeiket, és a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtják.
– áll a bankok közleményében.
Az OTP Bank képviselői egyelőre nem adtak pontos tájékoztatást arról, hogy az ügyfelek hogyan kerülnek át egyik banktól a másikhoz. A legutóbbi akvizíciók – a legfontosabbak közül a Bancpost és az Idea Bank felvásárlása a Transilvania Bank által – azonban a Wall-street.ro gazdasági portál szerint példát szolgáltattak arra, hogyan kerül át egy ügyfél.
A kamatlábnak az OTP Bankkal kötött eredeti szerződésben meghatározott szinten kell maradnia. A Bancpostnak a Transilvania Bank általi felvásárlásából kiindulva, az OTP ügyfelei különleges ajánlatokat kaphatnak a kolozsvári székhelyű pénzintézettől.
A tranzakciót követően az OTP ügyfelei IBAN-jának meg kell változnia, és értesítést kell kapniuk az új bankszámla feltételeiről és részleteiről. Ami a magyar irányítás alatt álló bank automatáit illeti, a portál szerint arra lehet számítani, hogy azok a felvásárlás lezárása után is működőképesek maradnak.
Megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró.
A romániai autópályák összhosszának egyötödét az utóbbi két évben adták át a forgalomnak – jelentette ki vasárnap Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter.
Az államnak az áramszolgáltatókkal szembeni tartozásai az energiaár-szabályozási rendszer alkalmazása után 2024-re mintegy 1 milliárd euróra becsülhetők, de ezt az összeget az Országos Energetikai Szabályozó Hatóság (ANRE) nem ismerte el.
A Versenytanács valószínűleg arra fogja kérni a Mega Image üzletláncot, hogy értékesítse valamivel kevesebb mint száz üzletét a Profi átvétele érdekében azokon a településeken, ahol a két üzletlánc átfedésben van.
A KBK Kraft Kraft Project Kovászna megyében építi fel Románia első fotovoltaikuspanel-gyárát – a vállalat csütörtökön írt alá szerződést az energiaügyi tárcával, hogy 19,3 millió eurós támogatást kapjon a helyreállítási tervből – közölték.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint pénteken a csütörtöki 394,4609 lejről 5,4592 lejjel (1,38 százalékkal) 399,9201 lejre nőtt egy gramm arany ára, ami újabb rekordot jelent.
Sokan érdeklődnek a kormány roncstraktorvásárlási programja iránt. Hírek szerint a novemberre tervezett start helyett december elején indítanák. Hatvanöt százalékos állami támogatás mellett az 500 millió lejes keret 2800 traktor vásárlására elegendő.
Az augusztusi 2,4 százalékról szeptemberben 2,1 százalékra csökkent az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat csütörtökön közzétett adataiból.
Nagy bajban van az európai autóipar – annak részeként a romániai is –, és ha az Európai Bizottság nem lép közbe, még súlyosabbá válhat a helyzet, akár tömeges elbocsátások is jöhetnek – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Nem kellett volna megemelni az országos bruttó minimálbért, mert ez már a második emelés volt az elmúlt hat hónapban – jelentette ki szerdán Sterică Fudulea, a Kis- és Közepes Vállalkozások Országos Tanácsának (CNIPMMR) főtitkára.
A nagy hiánnyal küzdő román államkassza arra készteti a hatóságokat, hogy több pénzt szedjenek be az adófizetőktől. Országszerte megszaporodtak a céges ellenőrzések, de az engedély nélküli, feketemunkából élő természetes személyekre is lecsap a hatóság.
szóljon hozzá!