Az OTP Románia Banknál számlával rendelkező ügyfelek minden pénzügyi szolgáltatáshoz hozzáférhetnek, amíg a Transilvania Bank nem integrálja a most értékesített pénzintézetet. A tranzakció hivatalos lezárását követően a magyar tőkéjű bank ügyfelei átkerülnek a kolozsvári székhelyű pénzintézethez.
2024. február 12., 17:472024. február 12., 17:47
Mint ismeretes, február 9-én, pénteken jelentették be, hogy a Transilvania Bank megállapodást írt alá a magyar OTP Bank Nyrt.-vel a romániai leányvállalat részvényei 100 százalékának megvásárlásáról 347,5 millió euróért. Vagyis a magyar csoport kivonul a román piacról.
A Transilvania Bank képviselői ugyanakkor biztosították az OTP ügyfeleit, hogy az akvizíció lezárásáig minden tranzakció a megszokott módon zajlik. Az OTP Bank Románia ügyfeleinek nem kell semmilyen lépést tenniük, a pénzintézettel való kapcsolatukban ugyanazok a feltételek érvényesülnek, mint korábban.
„A hatóságok jóváhagyását követően a Transilvania Bank egyesül az OTP Bank Romániával. Az OTP Csoport zökkenőmentes átmenetet biztosít az ügyfelek és a munkavállalók számára, amíg a Transilvania Bank Csoportba való integráció be nem fejeződik. Addig az OTP Bank Románia és leányvállalatai továbbra is teljesítik az ügyfelekkel szemben vállalt kötelezettségeiket, és a legmagasabb szintű szolgáltatást nyújtják.
– áll a bankok közleményében.
Az OTP Bank képviselői egyelőre nem adtak pontos tájékoztatást arról, hogy az ügyfelek hogyan kerülnek át egyik banktól a másikhoz. A legutóbbi akvizíciók – a legfontosabbak közül a Bancpost és az Idea Bank felvásárlása a Transilvania Bank által – azonban a Wall-street.ro gazdasági portál szerint példát szolgáltattak arra, hogyan kerül át egy ügyfél.
A kamatlábnak az OTP Bankkal kötött eredeti szerződésben meghatározott szinten kell maradnia. A Bancpostnak a Transilvania Bank általi felvásárlásából kiindulva, az OTP ügyfelei különleges ajánlatokat kaphatnak a kolozsvári székhelyű pénzintézettől.
A tranzakciót követően az OTP ügyfelei IBAN-jának meg kell változnia, és értesítést kell kapniuk az új bankszámla feltételeiről és részleteiről. Ami a magyar irányítás alatt álló bank automatáit illeti, a portál szerint arra lehet számítani, hogy azok a felvásárlás lezárása után is működőképesek maradnak.
Megállapodásra jutott az OTP Bank Nyrt. a kolozsvári székhelyű Transilvania Bankkal a magyar pénzintézet romániai leányvállalatának eladásáról, a tranzakció értéke 347,5 millió euró.
Donald Trump elnök „gazdasági forradalomnak” nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
Idén márciusban 907 612 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 8681-gyel kevesebben, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Megnyílt Brassó megyében Románia első, napelemeket újrahasznosító üzeme – jelentette be Adrian Veștea, a Brassó megyei közgyűlés elnöke pénteken.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
szóljon hozzá!