Fotó: Thomas Campean
Literenként 0,16 lejjel nőtt péntektől, szeptember 15-étől az üzemanyagra kirótt jövedéki adó. Az adó mindhárom típusú üzemanyag - az ólmos benzin, az ólommentes benzin, valamint a gázolaj - esetében nőtt.
2017. szeptember 15., 11:232017. szeptember 15., 11:23
2017. szeptember 15., 11:412017. szeptember 15., 11:41
Október elsején ismét emelkedni fog az üzemanyagra kirótt jövedéki adó aránya, adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Még hatályba sem lépett az üzemanyagok extra jövedéki adója, máris 13 banival többet kell fizetnünk egy liter üzemanyagért, mint egy héttel korábban.
Ionuţ Mişa pénzügyminiszter augusztus végén jelentette be, hogy két részletben nő az üzemanyagra kirótt jövedéki adó: szeptember 15-én, majd október elsején, 0,16 lejjel literenként.
mert az az értékesítés visszaesését vonná maga után.
„A fogyasztási sokk” elkerülésére hivatkozva végül két ütemben emeli meg a Tudose-kormány az üzemanyagok jövedéki adóját. Az első emelés szeptember 15-én lesz, amikor az üzemanyagok literenkénti ára 0,16 banival nő, október elsejétől pedig ugyanennyivel drágítanak.
Romániában évente körülbelül hét milliárd liter üzemanyag fogy el. Ebből öt milliárd liter gázolaj, két milliárd liter pedig benzin.
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
szóljon hozzá!