A csaknem 43 százalékos növekedésben nagy szerepe volt a Dacia és a Ford által gyártott járműveknek.
Fotó: Pinti Attila
Romániában csaknem 16 százalékkal nőtt a járműgyártás az első negyedévben, miután a két gyártó, a francia Renault tulajdonában levő Dacia és az amerikai Ford összesen 136 301 járművet szerelt össze – adta hírül hétfőn a Ziarul Financiar című román gazdasági napilap.
2022. április 11., 10:202022. április 11., 10:20
Ebből 75 437 autót a Dacia, 60 864-et a Ford állított elő. Az első két hónapban még csak 1,9 százalékos volt a növekedés. Márciusban a két gyártó együttvéve 57 019 autót szerelt össze, ami
Ebből 34 743-at a Dacia és 22 276-ot a Ford gyártott.
A lap megemlíti, hogy a gyártóknak már több mint két éve nem volt ilyen jó eredményük a termelést illetően, hiszen
Felidézte, hogy 2020-ban két hónapig a járvány miatt, 2021-ben pedig ugyanilyen hosszú ideig az elektromos félvezetők hiánya miatt kellett szüneteltesse a termelést a Dacia és a Ford a romániai üzemeikben.
Idén januárban 8,48 százalékkal esett vissza az előző év januárjához képest a személygépkocsi-gyártás Romániában, összesen 35 171 jármű hagyta el a gyártósort – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) hétfőn közzétett adatsorából.
Tavaly egész évben a két gyártó 420 755 járművet állított elő, 4 százalékkal kevesebbet, mint 2020-ban. 2019-ben 490 412 járművet gyártottak, ami 2,9 százalékos növekedés volt az előző évhez mérten.
Kolozsvár környéki beruházást fontolgat egy autóipari cég, egy 150 hektáros terület iránt érdeklődnek a készülő Tetarom 5. ipari parkban – jelentette be a napokban Alin Tişe, a Kolozs megyei közgyűlés elnöke.
Az Európai Számvevőszék új jelentése szerint az Unió (saját hatáskörén belül) nem támogatta eredményesen az állami nyugdíjakat kiegészítő és az uniós polgárok megfelelő nyugdíjjövedelméhez hozzájáruló kiegészítő nyugdíjak kifejlesztését.
Románia nem küldte meg az Európai Bizottságnak (EB) a költségvetési hiány csökkentéséről szóló éves előrehaladási jelentést, amelyet április 30-ig kellett volna megküldenie a hétéves költségvetési terv végrehajtásának részeként.
Donald Trump amerikai elnök pénteken közölte, hogy javasolni fogja kabinetjének: június 1-jétől 50 százalékos vámot vezessenek be az Európai Unióból származó árukra, mert az uniós blokk „nehézkes” volt a kereskedelmi tárgyalások során.
A Környezetvédelmi Alap (AFM) a nap folyamán több száz pályázatot hagyta jóvá a villanypásztorprogramban, amelyet még 2023-ban hirdettek meg Tánczos Barna akkori környezetvédelmi miniszter kezdeményezésére – tájékoztatott csütörtökön az RMDSZ.
Szóba sem jöhet a kedvezményes áfakulcsok kivezetése a következő időszakban – jelentette ki pénteken Nicușor Dan megválasztott államfő.
Megvalósíthatónak tartja az európai beruházások és projektek minisztere Nicușor Dan megválasztott elnöknek azt a javaslatát, hogy az állami kiadásokat az áfa (TVA) emelése nélkül csökkentse a kormány.
Mintegy 463 000 nyugdíjas már hónapok óta várja nyugdíjának újraszámítását, amely a bónuszok és a nem állandó jövedelmek figyelembevételével magasabb jövedelmet hozna számukra.
Kedvezményes gazdahitelt hirdet meg a bukaresti mezőgazdasági minisztérium, egy agrárvállalkozás legfeljebb 50 000 eurónak megfelelő lej kölcsönt igényelhet. Az állam a 3 hónapos ROBOR-ral egyenértékű kamatrészt vállalja át a gazdahitelből.
Bár tavaly nagy garral jelentették be, hogy a helyi Sinteza gyár az amerikai Lockheed Martinnal közösen egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes akkumulátorgyárat épít Nagyváradon, a terv végül meghiúsult.
Négy repülőtér – köztük három erdélyi – felújítási munkálatára biztosítanak a tartalékalapból 484 millió lejt – döntött csütörtökön a kormány.
szóljon hozzá!