Fotó: Gov.ro
Idén januárban 8,48 százalékkal esett vissza az előző év januárjához képest a személygépkocsi-gyártás Romániában, összesen 35 171 jármű hagyta el a gyártósort – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) hétfőn közzétett adatsorából.
2022. február 14., 16:212022. február 14., 16:21
A 35 171 személygépkocsiból 15 816-ot a Dacia mioveni-i üzemében és 19 355-öt a Ford craiovai gyárában gyártottak januárban.
Másrészt a gépjármű-bejegyzési és jogosítvány-kibocsátó igazgatóság (DRPCIV) által közzétett adatok szerint idén januárban 2765 új Dacia márkájú személygépkocsit írattak be a forgalomba, míg 2021 januárjában csupán 914-et, ami 202,5 százalékos növekedést jelent.
A Hyundai autóiból szintén sokkal többet jegyeztettek be, mint tavaly januárban: 976 darabot (+47,7 százalékos növekedés), és a Renault is nagyon népszerűnek bizonyult 625 bejegyzett darabbal (161,5 százalékos növekedés) – írja az Agerpres. A negyedik helyen a Toyota áll 570 forgalomba íratott darabbal, majd a Ford 535 darabbal.
A vizsgált időszakban összesen 9337 új személygépkocsit írattak be Romániában, szemben a 2021 januárjában bejegyeztetett 6004 autóval, ami 55,5 százalékos növekedésnek felel meg.
A gépjármű-bejegyzési és jogosítvány-kibocsátó igazgatóság adatai szerint ugyanakkor 24,8 százalékkal 24 342-re csökkent a januárban bejegyzett használt személygépkocsik száma (tavaly januárban 32 366 darabot írattak be).
A 2022-es év első hónapjában 42,8 százalékkal több gépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint egy évvel korábban; a környezetkímélő autók bejegyzése 95,5 százalékkal ugrott meg, elérve a 17,9 százalékos piaci részesedést.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!