Elmaradhat a fuvarozók által április 18-ára tervezett nagyszabású országos tüntetés, amelyet a kötelező gépjármű-biztosítási (RCA) kötvények drágulása miatt tartottak volna.
2016. április 06., 17:242016. április 06., 17:24
Vasile Ştefănescu, a romániai engedélyezett fuvarozókat tömörítő egyesület, a COTAR elnöke szerdán a News.ro hírportálnak rámutatott: úgy vélik, hogy csatát nyertek azáltal, hogy a Pénzügyi Felügyelet (ASF) módosította az RCA-kötvényekre vonatkozó törvénytervezetet, elfogadva több általuk tett fontos javaslatot is, ezért minden bizonnyal egyelőre lemondanak a megmozdulásról. Ştefănescu ennek ellenére úgy véli: az ASF-nek nincsenek reális eszközei arra, hogy tényleges árcsökkentésre kötelezze a biztosítótársaságokat.
A fuvarozói egyesületek március közepén döntöttek arról, hogy április 18-án országos tiltakozást szerveznek, amelyen akár több tízezer járművel is felvonulhatnak. A szervezetek kifogásolták, hogy a Pénzügyi Felügyelet, a kormány és a parlament sem hozott konkrét intézkedéseket az RCA-piacon tapasztalható válság megoldására. A fuvarozók akkor az ASF vezetőségének leváltását is követelte a parlamenttől.
A hatóság adatai szerint az egy évre a teherautókra és személyszállító járművekre megkötött kötelező biztosítás ára 2015 júniusa óta 42 százalékkal emelkedett, a fuvarozók szerint azonban a drágulás a valóságban sokkal komolyabb volt, esetenként a 200 százalékot is elérte.
A COTAR legutóbb decemberben szervezett tüntetést Bukarestben: a megmozduláson több ezer sofőr vett részt, akik több órára lezárták a forgalmat a főváros központjában. Az ASF törvénytervezetében többek között az szerepel, hogy az autótulajdonosok havi részletekben is kifizethetik a kötelező gépjármű-biztosítást, míg a szerződés minden esetben egy éves lenne, tizenkét hónap után pedig automatikusan meghosszabbítanák ezeket.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Mindössze 200 millió lejes költségvetéssel, de mégis indul idén a magánszemélyeknek szóló roncsautóprogram – jelentette be szerdán Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter.
A Bevándorlási Főfelügyelőség (IGI) eddig ebben az évben több mint 42 500 munkavállalási engedélyt adott ki külföldi állampolgároknak – számolt be egy szerdai szakmai rendezvényen Daniel Titirigi.
Hatlejes euróárfolyamot és legalább 30 százalékos munkanélküliséget hozott volna, ha a kormány július 8-ig nem dolgozta volna ki a jelentős adóemeléseket tartalmazó megszorító csomagot a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására.
A béreket és a nyugdíjakat idén nem indexálják az infláció mértékével, a prioritás az, hogy 2025 végéig biztosítsák a kifizetéseket – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
szóljon hozzá!