Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Összesen 10,08 millió lejre (nagyjából 2 millió euró) bírságolta a Versenytanács a Mega Image-t, miután kiderült, hogy pontatlan, egyenesen félrevezető adatokat adott meg az Ármonitor okostelefonos applikáció számára.
2022. július 28., 15:582022. július 28., 15:58
2022. július 28., 16:092022. július 28., 16:09
A Versenytanács egy piackutatás keretében arra kérte a nagyobb kiskereskedelmi láncokat, adják meg egyes alapélelmiszerek heti átlagos beszerzési és értékesítési árát. Kiderült, a Mega Image által szolgáltatott adatok nem felelnek meg a valóságnak.
A testület csütörtöki közleménye példaként az egyliteres étolaj havi átlagárát hozza fel. Az általuk közölt adatok szerint ugyanis annak 3,69 lejnek kellett volna lennie az év első felében, és bár ez az árszint szerepelt az Ármonitorban is, ezen az áron nem lehetett megvásárolni a terméket.
„A téves információk közlésével a Mega Image megtévesztette a Versenytanácsot, de az Ármonitort használó fogyasztókat is, akik azt nézik, hol a legolcsóbb egy adott termék.
– idézte a közlemény Bogdan Chirițoiut, a Versenytanács elnökét.
Mint ismeretes, az Ármonitor egy okostelefonos ár-összehasonlító alkalmazás, amelyben a Carrefour, a Kaufland, a Penny, a Selgros, a Mega Image, a Lidl, a Cora és az Auchan által gyakorolt árakat vethetik össze a fogyasztók.
A földgáz, az étolaj, a kukoricaliszt, a fehérliszt és a burgonya, valamint a víz- és csatornázási díjak és a postai szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Hétfőtől ellenőrzések kezdődnek azoknál a bevásárlóközpontoknál és online forgalmazóknál, amelyek az utóbbi napokban indokolatlanul megemelték az étolaj árát – jelentette be vasárnap Florin Spătaru gazdasági miniszter.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
szóljon hozzá!